Jak zrobić siodło w minecraft 1.14

Jak zrobić siodło w minecraft 1.14

W Minecraft nadzieję łapać tylko pszczoły i ryby — ale co z konkretami, takimi jak podróżowanie na wierzchowcach? Wprowadzenie siodła do gry znacznie ułatwia przemieszczanie się po świecie, zwłaszcza na długie odległości. W tej instrukcji krok po kroku dowiesz się, jak wykonać siodło w najnowszej wersji Minecraft 1.14.

Krok 1: Przed rozpoczęciem procesu tworzenia siodełka upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały. Będziesz potrzebować 5 fragmentów skóry i 2 sznurki. Fragmenty skóry można zdobyć, zabijając bydło, takie jak krowy, konie, osły i muły, podczas gdy sznurki można wytworzyć z lnianych nici.

Krok 2: Teraz, gdy masz już wszystkie niezbędne materiały, przejdź do procesu tworzenia siodła. Otwórz stół do rzemiosła i umieść 5 fragmentów skóry w 3 środkowych slotach, a 2 sznurki w dolnym środkowym i dolnym lewym slocie. Połącz te elementy, a siodło zostanie wytworzone.

Krok 3: Gratulacje! Teraz już masz swoje własne siodło. Aby je użyć, musisz znaleźć wierzchowca, na którym chcesz podróżować, taki jak koń, osioł lub muł. Gdy go znajdziesz, kliknij prawym przyciskiem myszy, aby umieścić siodło na wierzchowcu. Od teraz możesz swobodnie podróżować po świecie Minecraft na swoim ulubionym wierzchowcu!

Pamiętaj: Siodło jest przedmiotem jednorazowego użytku. Oznacza to, że jeśli zdejmiesz siodło z wierzchowca, nie będziesz go mógł ponownie założyć. Pamiętaj także, że nie wszyscy wierzchowcy mogą być jeźdźcami. Na przykład krowy i świnie nie mogą być jeźdźcami w Minecraft. Teraz, gdy wiesz, jak wykonać siodło, możesz cieszyć się pełną swobodą podróżowania po swoim Minecraftowym świecie!

Jak zrobić siodło w Minecraft 1.14 — poradnik

Minecraft to popularna gra, w której gracze mogą eksplorować i tworzyć własne światy. Jedną z kluczowych umiejętności jest umiejętność jeżdżenia na wierzchowcach, takich jak konie. Do jeżdżenia na koniu potrzebujesz siodła, które musisz najpierw wytworzyć.

Aby zrobić siodło w Minecraft 1.14, będziesz potrzebować trzech skórzanych płyt i dwóch łownych liny. Można je zdobyć na kilka sposobów.

Pierwszym sposobem jest polowanie na stwory w nocy. W nocy na zewnątrz pojawiają się potwory, takie jak creepery, szkielety i zombie. Kiedy zabijesz te potwory, mogą upuścić różne przedmioty, w tym skórzane płaty.

Drugi sposób na zdobycie skórzanych płatów to szukanie skrzyń w lochach i innych strukturach. W niektórych skrzyniach możesz znaleźć skórzane płaty.

Aby zdobyć linę do siodła, potrzebujesz liny i naciśnij prawy przycisk myszy na dżungli. Liany można znaleźć głównie w dzungli lub w świątyniach w Tangledeep.

Kiedy zdobędziesz trzy skórzane płaty i dwie łowne liny, będziesz mógł wytworzyć siodło. Otwórz stół rzemieślniczy i umieść skórzane płyty w kształcie litery «H» na przekątnych polach. Umieść jednozwojowy linę pod środkową liną. Po prawej stronie otrzymasz siodło.

Pamiętaj, że siodło jest jednorazowe. Oznacza to, że po jego użyciu nie będzie można go odzyskać. Możesz jednak odtworzyć nowe siodło w każdej chwili, jeśli masz odpowiednie materiały.

To są podstawy, jak zrobić siodło w Minecraft 1.14. Będziesz potrzebował skórzanych płatów i liny, które możesz zdobyć poprzez polowanie na stwory lub szukanie skrzyń. Następnie możesz użyć stolika rzemieślniczego, aby wytworzyć siodło, które pozwoli ci jeździć na koniach. Teraz możesz eksplorować świat Minecraft na swoim wierzchowcu!

Składniki do craftingu

Aby zrobić siodło w Minecraft 1.14, potrzebujesz następujących składników:

 • 5 skórek świni;
 • 2 żelaza;
 • 2 linek;

Aby zdobyć skórki świni, musisz zabić świnię, która daje mięso i skórki jako nagrodę. Żelazo i liny można znaleźć w skrzyniach w lochach, kopalniach i innych miejscach na mapie.

Po zebraniu wszystkich składników, otwórz stół do craftingu i umieść skórki świni w kształcie hełmu w górnej części siatki, żelazo po lewej i prawej stronie środkowego rzędu, a linki w dolnym środkowym slocie. Po złożeniu przedmiotów w odpowiednim miejscu, siodło pojawi się w wynikowym slocie.

Teraz możesz użyć swojego nowego siodła, aby dosiąść świnię i cieszyć się wspaniałym światem Minecrafta w pełni! Pamiętaj, że siodło można również używać na koniach, osłach i mulach.

Czego potrzebujesz, aby zrobić siodło?

Aby zrobić siodło w grze Minecraft 1.14, będziesz potrzebować trzech różnych elementów:

1. Skóry — Skóry to przedmioty, które można zdobyć, zabijając konie lub osły. Wystarczy skraść zwierzę za pomocą noża, aby zdobyć skórę.

2. Żelaza — Żelazo jest surowcem, który można znaleźć w podziemiach, szczególnie w kopalniach. Musisz wydobyć żelazo, używając kilofa z kamienia lub lepszego materiału.

3. Całe kowadło — Aby wykonać kowadło, potrzebujesz czterech żelaznych lingotów. Możesz je wykonać, umieszczając żelazo w górnym i dolnym rzędzie stołu rzemieślniczego. Kowadło jest niezbędne do przygotowania skór, aby stały się użytkowymi siodłami.

Gdy masz te trzy elementy, możesz zacząć tworzyć siodło. Aby to zrobić, umieść kowadło w środkowym pasku stołu rzemieślniczego i umieść skóry na bokach. Po złożeniu tych elementów siodło zostanie stworzone i będziesz mógł go używać, aby jeździć na koniach i osłach w grze.

Jak znaleźć skóry?

W Minecraft 1.14 można znaleźć skóry w kilka różnych sposobów:

 1. Polowanie na zwierzęta — Jednym ze sposobów zdobycia skór jest polowanie na zwierzęta. Zabijając zwierzęta takie jak krowy, świnie, owce i króliki, można zdobyć ich skóry.
 2. Wykopanie skóry z czaszek mobów — W niektórych strukturach, takich jak latarnie morskie, wokół czaszek mobów znajdują się czasami skóry, które można zdobyć, kopiąc je.
 3. Kupowanie z handlarzy — Handlarze, którzy zamieszkują wioski, często oferują skóry w swojej ofercie. Można wymieniać z nimi przedmioty, takie jak emeraldy, za skóry.

Pamiętaj, że aby zdobyć skóry, będziesz musiał używać narzędzi do zbierania, takich jak np. topór lub nóż.

Jak znaleźć rzemień?

Aby znaleźć rzemień w Minecraft 1.14, istnieje kilka różnych sposobów:

1. Łowienie ryb: Wykorzystaj wędki, aby łowić ryby w wodzie. Istnieje szansa, że na swój haczyk złowisz rzemień.

2. Szukanie w lochach: Zanurz się głębiej w lochy i przeszukuj skrzynie. Często można znaleźć rzemień jako jedną z nagród za pokonanie wrogów lub rozwiązanie zagadek.

3. Handel z wieśniakami: Odnajdź wioski i interaguj z wieśniakami, którzy handlują różnymi przedmiotami. Często w ich ofercie można znaleźć rzemień w zamian za odpowiednie zasoby.

4. Zwiększanie poziomu Enchantingu: Rzemień można czasami znaleźć jako nagrodę za zwiększenie poziomu Enchantingu na stole zaklęć. Musisz jednak również posiadać inne przedmioty takie jak księgi i diamenty.

5. Łamanie krzaków: Jeśli spotkasz krzaki nadające się do złamania, spróbuj je zniszczyć. Czasami można znaleźć rzemień jako rzadki drop z takich krzaków.

Pamiętaj, że szansa na znalezienie rzemienia może się różnić w zależności od środowiska i sposobu zdobywania przedmiotów. Wypróbuj różne metody i miej cierpliwość!

Jak znaleźć żelazo?

Jak znaleźć żelazo?

Żelazo jest jednym z najważniejszych surowców w Minecraft, które możemy wykorzystać do tworzenia różnych narzędzi i przedmiotów, takich jak zbroje czy narzędzia. Oto kilka sposobów, jak znaleźć żelazo:

1. Kopanie w kamienistych biomech: Żelazo często można znaleźć pod ziemią, szczególnie w kamienistym biome. Wybierz się na podziemną przygodę i zacznij kopać, aby odkrywać ukryte depozyty żelaza. Pamiętaj, że najczęściej jest ono zakopane na głębszych poziomach, więc zawsze warto kopnąć trochę głębiej.

2. Szukanie w kopalniach: Czasami możesz natknąć się na kopalnie, które są generowane losowo w świetle Minecraft. Są to miejsca, w których możesz znaleźć wiele cennych surowców, w tym również żelazo. Wejdź do kopalni i zaczynamy eksplorować! Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia, takie jak łopatka i kilof.

3. Handel z wieśniakami: Jeśli natkniesz się na wioski w Minecraft, zobacz, czy możesz odnaleźć wieśniaka, który handluje żelazem. Możesz wymieniać inne przedmioty, np. jedzenie lub drewno, na żelazo i inne cenne surowce. To świetny sposób, aby zdobyć żelazo bez konieczności kopania lub eksploracji.

Pamiętaj, że żelazo jest dość cennym surowcem, więc nie trać go na niepotrzebne przedmioty. Wykorzystaj je do craftingu użytecznych narzędzi i zbroi, które pomogą ci w przetrwaniu w Minecraft.

Proces tworzenia siodła

Proces tworzenia siodła

Aby zrobić siodło w Minecraft 1.14, będziesz potrzebować następujących składników:

 • Skóra — można ją zdobyć, zabijając zwierzęta, takie jak krowy, konie lub świnki.
 • Żelazo — możesz je zdobyć, kopiąc rudy żelaza i przetapiając je w koksowniku.

Gdy już masz wszystkie potrzebne składniki, wykonaj następujące kroki, aby stworzyć siodło:

 1. Otwórz stół do rzemiosła w swoim ekwipunku.
 2. Umieść skórę w dowolnym miejscu na stole rzemieślniczym.
 3. Umieść ogonek żelaza nad skórą na stole rzemieślniczym.
 4. Przenieś siodło do swojego ekwipunku.

Teraz masz gotowe siodło! Możesz je użyć, aby dosiąść konia, świnię lub osiołka i cieszyć się szybkim poruszaniem się po świecie Minecrafta. Pamiętaj, że siodło jest jednorazowe, więc gdy już je użyjesz, nie możesz go odzyskać.

Komentarze