Jak zrobić książkę w minecraft

Jak zrobić książkę w minecraft

Czy wiesz, że w grze Minecraft możesz stworzyć własną książkę? Książka w Minecraft to nie tylko cenny przedmiot, ale także doskonałe narzędzie do zapisywania informacji, tworzenia notatek i dzielenia się wiedzą z innymi graczami. W tym poradniku krok po kroku pokażę Ci, jak zrobić książkę w Minecraft i jak możesz z niej korzystać.

Aby rozpocząć, będziesz potrzebował kilku przedmiotów: pióra, kawałka skóry i atramentu. Możesz zdobyć pióro, zabijając kurczaki, które czasem porzucają pióra po swojej śmierci. Skórę natomiast możesz pozyskać z zabitych krów lub koni. Jeśli chodzi o atrament, możesz go wyprodukować, mieszając worki z inkwą ze skrzynią rzemieślniczą.

Kiedy już posiadasz wszystkie niezbędne przedmioty, możemy przystąpić do tworzenia książki. Otwórz stół rzemieślniczy i umieść na nim kawałek skóry w jednym z pola. W drugim polu umieść pióro. Pojawi się na ekranie minecrafta obraz przedmiotu — skrócona wersja książki. Kliknij prawym przyciskiem myszy na skróconą wersję, a pojawi się pełna książka.

Teraz możesz zacząć korzystać z książki! Kliknij prawym przyciskiem myszy na książkę, aby ją otworzyć. Widzisz, że ma puste strony. Możesz kliknąć na napis «Napisz książkę», aby rozpocząć jej edycję. Teraz możesz wpisywać treść, dodawać notatki, umieszczać obrazy i wiele więcej! Twoja książka jest gotowa do użycia. Możesz ją czytać sam, pokazywać innym graczom lub zmieniać jej treść w zależności od swoich potrzeb. Teraz wiesz, jak zrobić książkę w Minecraft!

Krok 1: Zbierz potrzebne surowce

Pierwszym krokiem w tworzeniu książki w Minecraft jest zebranie odpowiednich surowców. Będziesz potrzebować:

 • 3 trzciny cukrowej — możesz znaleźć je rosnące nad wodą;
 • 1 pióra — możesz zdobyć je zabiwając kurczaki;
 • 1 skóry — możesz zdobyć ją zabijając zwierzęta, takie jak krowy, świnie lub konie.

Gdy już zbierzesz te surowce, będziesz gotowy do przejścia do kolejnego kroku w tworzeniu swojej własnej książki w Minecraft!

Krok 2: Otwórz stół rzemieślniczy

Aby zacząć tworzyć swoją książkę w Minecraft, potrzebujesz otworzyć stół rzemieślniczy. Jest to narzędzie, które umożliwia crafting różnych przedmiotów, w tym książek.

 1. Znajdź drewno w pobliżu, możesz je zdobyć ścinając drzewa za pomocą siekiery.
 2. Skorzystaj z kombinacji klawiszy prawy przycisk myszy / lewa strzałka na wzniesionej powierzchni, aby postawić blok stołu rzemieślniczego.
 3. Aby otworzyć stół rzemieślniczy, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy.

Teraz, gdy masz otwarty stół rzemieślniczy, możesz przejść do kolejnego kroku i rozpocząć tworzenie swojej książki.

Krok 3: Umieść skórę i pióra na stole

Kiedy już wydobędziesz skórę z zabitych zwierząt i zdobędziesz pióra z kogutów, przyszedł czas, aby umieścić je na stole. Aby to zrobić, otwórz swoje menu rzemieślnicze i umieść skórę i pióra w odpowiednich miejscach na stole.

Skórę możesz uzyskać, zabijając zwierzęta, takie jak krówki, świnie lub owce. Po zabiciu zwierzęcia, zbierz skórę, którą pozostawiło. Możesz również zdobyć skórę z wilków, które padły w walce.

Pióra można zdobyć z kogutów. Możesz je znaleźć na farmach wioski lub po prostu szukać kogutów na otwartych obszarach. Kiedy zobaczysz koguta, podejdź do niego i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, aby zdobyć jego pióra.

Gdy już masz skórę i pióra, otwórz swoje menu rzemieślnicze, a następnie umieść skórę w jednym slocie stołu rzemieślniczego i pióra w drugim slocie. Po umieszczeniu wszystkiego, zobaczysz ikonę nowej książki na stole.

Krok 4: Kliknij prawym przyciskiem myszy

Aby otworzyć książkę w Minecraft, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na ławce lub na miejscu, gdzie chcesz umieścić książkę. Po kliknięciu pojawi się okno edytora książek.

W oknie edytora książek możesz pisać i edytować swoją książkę. Możesz dodać różne sekcje, rozdziały, zdania i obrazki. Możesz także zmieniać kolor tekstu i rozmiar czcionki.

Pamiętaj, żeby zapisać swoją książkę po zakończeniu edycji. W przeciwnym razie wszystkie zmiany zostaną utracone. Aby zapisać książkę, kliknij przycisk «Zapisz» na dole okna edytora książek.

Ważne wskazówki:
1. Zachowaj kopię zapasową swojej książki, aby nie stracić jej w przypadku awarii gry.
2. Możesz udostępniać swoją książkę innym graczom, kopiując ją z folderu zapisów Minecraft.
3. Pamiętaj, że podczas czytania książki inni gracze mogą oglądać jej zawartość, więc uważaj, co w niej umieszczasz.

Teraz, gdy już wiesz, jak kliknąć prawym przyciskiem myszy, możesz przejść do następnego kroku: tworzenia zawartości swojej książki.

Krok 5: Przenieś książkę do ekwipunku

Po utworzeniu swojej książki w warsztacie, teraz czas przenieść ją do swojego ekwipunku, abyś mógł ją wykorzystać w przyszłości.

Aby przenieść książkę do swojego ekwipunku, wykonaj następujące kroki:

 1. Umieść kursor na książce, którą chcesz przenieść.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby podnieść książkę.
 3. Aby przenieść ją do swojego ekwipunku, najedź na swojego awatara i kliknij prawym przyciskiem myszy.
 4. Książka zostanie przeniesiona do jednego z wolnych miejsc w Twoim ekwipunku.

Teraz, gdy Twoja książka jest w Twoim ekwipunku, możesz ją używać w grze w dowolny sposób, na przykład czytając ją lub używając jej w celu zdobycia nowych informacji.

Krok 6: Korzystaj z książki w grze

Krok 6: Korzystaj z książki w grze

Gdy już ukończysz tworzenie swojej książki, możesz korzystać z niej w grze Minecraft. Oto kilka sposobów, jak to zrobić:

 1. Upewnij się, że masz książkę w swoim ekwipunku. Jeśli nie masz jej jeszcze, zrób to, co opisano w poprzednich krokach.
 2. Otwórz swój ekwipunek, klikając klawisz «E» na klawiaturze. Powinieneś zobaczyć swoją książkę w jednym z przedmiotów.
 3. Aby użyć swojej książki, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy. Otworzy się interfejs książki z Twoim tekstem i obrazami.
 4. Przeglądaj stronę książki, korzystając z strzałek na ekranie lub używając klawiszy strzałek na klawiaturze.
 5. Aby zamknąć książkę, kliknij przycisk «X» w prawym górnym rogu ekranu.
 6. Możesz również podzielić się swoją książką z innymi graczami, wręczając im ją lub umieszczając w skrzyni.

Teraz wiesz, jak korzystać z własnej książki w grze Minecraft. Baw się dobrze i ciesz się tworzeniem i dzieleniem się swoimi historiami!

Komentarze