Jak zrobić smycz w Minecraft

 W Minecraft smycz jest przydatnym narzędziem, które pozwala ci wiązać swoje zwierzęta, takie jak konie, psy, koty i lamy. Smycz umożliwia również prowadzenie zwierząt za sobą, co ułatwia ich transportowanie.

Aby zrobić smycz w Minecraft, będziesz potrzebować tylko trzech składników: powrózki, które możesz znaleźć w skrzyniach, pochodni, które można wytworzyć z węgla i patyczków, oraz złota, które jest rzadką i cenną surowcem w grze.

Po zebraniu wymaganych składników, możesz rozpocząć tworzenie smyczy. W pierwszym kroku, użyj stolika do pracy i umieść powrózki w środkowym slocie. Następnie, na środkowym dolnym slocie umieść pochodnię. Na koniec, na górnym środkowym slocie umieść złoto. Po umieszczeniu wszystkich składników w odpowiednich miejscach, smycz automatycznie pojawi się w wynikowym slocie stolika.

Pamiętaj, że smycz w Minecraft może być używana tylko na zwierzętach, które są dzikie lub już oswojone. Nie można używać smyczy na innych graczy lub wrogich stworzeniach.

Teraz, gdy już wiesz, jak stworzyć smycz w Minecraft, możesz z łatwością oswoić i prowadzić swoje zwierzęta w grze. Pamiętaj, że smycz jest niezastąpionym narzędziem dla każdego miłośnika zwierząt, który chce utrzymać swoje zwierzaki blisko siebie i bezpieczne podczas swoich przygód w świecie Minecrafta.

Wybierz swoje surowce

Aby zrobić smycz w Minecraft, będziesz potrzebować dwóch ważnych surowców: nici i pałki bambusowej.


Surowiec|Opis

Nici|Nici można zdobyć z upolowanego wieloryba lub pajęczyny. Można też zrobić nici z włókien lnu, które można znaleźć w wioskach.

Pałka bambusowa|Pałkę bambusową można zdobyć, wycinając bambus, który można znaleźć w dżungli lub bambusowych lasach.


Upewnij się, że masz odpowiednią ilość tych surowców, zanim zaczniesz tworzyć swoją smycz.

Zdobądź królicze futro

Aby zrobić smycz w Minecraft, będziesz potrzebować króliczego futra, które będzie potrzebne do crafting'u.

Łatwo zdobyć królicze futro, gdy masz dostęp do królików. Oto kilka sposobów, jak je zdobyć:


- Szukaj dzikich królików na łąkach i w lasach. Gdy znajdziesz królika, zbliż się ostrożnie, aby go nie zrazić, i użyj noża do skóry, aby go zabić i zdobyć królicze futro.

- Jeśli masz uprawę dyni, możesz próbować hodować króliki na swojej farmie. Kiedy królik dojrzeje i stanie się pełnoprawnym dorosłym, będziesz mógł go zabić i zdobyć królicze futro.

- Masz również szansę zdobyć królicze futro, gdy spotkasz się z Wandering Traderem - handlarzem, który wędruje i sprzedaje różne przedmioty. Czasami ma też królicze futro w swojej ofercie.Upewnij się, że masz odpowiednią ilość króliczego futra przed próbą wykonania smyczy. Każda smycz wymaga jednego króliczego futra.

Przygotuj crafting table

Aby zrobić smycz w Minecraft, najpierw musisz przygotować crafting table. Jest to niezbędne narzędzie do tworzenia różnych przedmiotów i bloków w grze. Aby go zrobić, będziesz potrzebować czterech desek drewnianych.


Krok 1:|Wejdź w inwentarz i umieść drewno w czterech kolejnych polach rzędem. Możesz użyć dowolnej kombinacji drewnianych desek, na przykład z dębu, brzozy, świerku lub akacji.

Krok 2:|Kliknij prawym przyciskiem myszy na surowcach drewna, aby je zdobyć.

Krok 3:|Otwórz crafting table, klikając prawym przyciskiem myszy na nim.

Krok 4:|Umieść zdobyte drewno w każdym z dziewięciu slotów crafting table. Upewnij się, że blokujesz cały obszar.

Krok 5:|Kiedy ułożysz drewno w Crafting Table, crafting table pojawi się w jednym z wynikowych slotów.

Krok 6:|Możesz teraz wziąć przygotowany crafting table z crafting table i używać go do tworzenia różnych przedmiotów, w tym również smyczy.

Umieść surowce w crafting table

Aby zrobić smycz w Minecraft, będziesz potrzebować następujących surowców:

1. Linia:

- 2 liny - łatwo je zdobyć z pająków, które można znaleźć w jaskiniach lub podczas nocy.

2. Drewno:

- 4 drewniane deski - zdobędziesz je poprzez umieszczenie 4 bloków drewna w crafting table i przetworzenie ich na deski.

3. Crafting table:

- 1 crafting table - aby go stworzyć, umieść 4 deski drewniane w kształcie kwadratu 2x2 w crafting table.

Pamiętaj, że musisz umieścić surowce w odpowiedniej konfiguracji w crafting table, aby otrzymać smycz.

Kiedy już zdobędziesz wymienione surowce, upewnij się, że masz crafting table w swoim inwentarzu. Następnie kliknij PPM na crafting table, aby otworzyć interfejs craftingu. Przesuń surowce do odpowiednich miejsc w gridzie craftingu, aby skompletować smycz. Gdy już ułożysz surowce, przeciągnij smycz do swojego ekwipunku.

Zdobyta smycz

Smycz jest niezbędnym przedmiotem w Minecraft, który można użyć do przywiązania zwierząt, takich jak psy lub koty. Można ją zdobyć na dwa sposoby:

1. Wytwarzanie smyczy:

Aby wytworzyć smycz, będziesz potrzebować jednego sznurka i jednej kostki zarodkowej, które można znaleźć w skrzyniach w podziemiach lub wypadać z pająków. Najpierw umieść kostkę zarodkową w górnym slocie warsztatu rzemieślniczego, a następnie umieść sznurek w dolnym slocie. Gdy proces wytwarzania zostanie zakończony, otrzymasz smycz.

2. Handel z farmerem:

Innym sposobem na zdobycie smyczy jest handel z farmerem. Farmerzy, którzy mają wystarczający poziom doświadczenia, mogą oferować smycze za odpowiednią cenę. Możesz znaleźć farmerów w wioskach.

Kiedy już zdobędziesz smycz, możesz ją użyć, aby przywiązać swoje zwierzęta lub jeździć konno. Wystarczy przyjść do zwierzęcia lub konia i użyć smyczy, aby je przywiązać. Aby je uwolnić, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na smyczy.

Wykorzystaj smycz w grze

Smycz w Minecraft może być przydatna w różnych sytuacjach. Oto kilka sposobów, jak możesz wykorzystać smycz w grze:

1. Przywiązanie zwierzęcia - Możesz użyć smyczy, aby przywiązać konia, osiołka, krowę lub inne zwierzęta. To pozwoli Ci zapobiec ich ucieczce i łatwiej je kontrolować.

2. Transportowanie zwierząt - Smycz umoże także przetransportować zwierzę z jednego miejsca do drugiego. Wystarczy przywiązać zwierzę do smyczy i prowadzić je tam, gdzie chcesz.

3. Trzymanie zwierząt - Jeśli potrzebujesz trzymać zwierzę w bezpiecznym miejscu, możesz użyć smyczy, aby je przytrzymać. To przydaje się, gdy budujesz zagrodę lub opiekujesz się dużą ilością zwierząt.

4. Kontrolowanie złapanych wędką ryb - Jeżeli złapiesz rybę za pomocą wędki, smycz może Ci pomóc przytrzymać ją i uniknąć jej ucieczki.

5. Tworzenie dekoracji - Możesz użyć smyczy, aby stworzyć różnego rodzaju dekoracje, na przykład wiszące pomidory, dynie lub inne przedmioty. To pozwoli Ci na bardziej atrakcyjne i interesujące wykorzystanie smyczy w grze.

Pamiętaj, że smycze w Minecraft mają ograniczony zasięg. Nie możesz ich przeciągać przez bloki, dlatego staraj się stosować je ostrożnie i z umiarem.

Komentarze