Jak zrobić siodło w minecraft 1.14

 W Minecraftzie można spotkać wiele fantastycznych stworzeń, które możemy osiodłać i jeździć na nich. Jednakże, aby to zrobić, potrzebne będą nam siodła. Poniżej przedstawiamy prosty i łatwy poradnik, który pomoże ci zrobić siodło w Minecraft 1.14.

Krok 1: Zdobądź potrzebne materiały

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest zebranie odpowiednich materiałów. Będziesz potrzebować pięciu skór, które możesz zdobyć z zabitych zwierząt, na przykład krów lub świń, oraz dwóch kawałków nici.Krok 2: Zrób siodło

Teraz, gdy masz wszystkie niezbędne materiały, możesz zacząć tworzyć siodło. Otwórz warsztat, umieść pięć skór poziomo w górnej części rzędu i dwa kawałki nici w środkowym slocie dolnego rzędu. Gdy wszystko jest na swoim miejscu, możesz zabrać siodło ze stołu rzemieślniczego.


Krok 3: Ciesz się swoim siodłem!

Gratulacje! Teraz, gdy masz siodło, możesz osiodłać różne stworzenia, takie jak konie, świnie czy wykluwające się z jaj nory podziemne krajobrazy. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na stworzenie i pojawi się możliwość osiodłania. Po prostu kliknij siodło, a będziesz mógł cieszyć się przyjemnością jazdy na swoim nowym wierzchowcu.


Teraz, gdy wiesz, jak zrobić siodło w Minecraft 1.14, możesz cieszyć się ekscytującymi przygodami na swoim wierzchowcu. Znajdź swoje ulubione zwierzę i ruszaj w drogę!

Jak zrobić siodło w Minecraft 1.14

Aby zrobić siodło w Minecraft 1.14, będziesz potrzebować kilku przedmiotów i surowców. Oto krok po kroku, jak to zrobić:


- Znajdź lub wyprodukuj 5 skór krowy. Możesz zdobyć skóry, zabijając krowy i zbierając ich mięso.

- Znajdź lub wyprodukuj 2 sznury. Możesz wyprodukować sznury, używając włóczki lub łowiąc pajęczyny i przetwarzając je w sznury na stole rzemieślniczym.

- Znajdź lub wyprodukuj 2 żelazne lingwisty. Możesz wyprodukować żelazne lingwisty, używając minerałów żelaza i przetwarzając je w żelazne lingwisty na stole rzemieślniczym.


Gdy już zdobędziesz wszystkie potrzebne przedmioty, wykonaj te kroki, aby stworzyć siodło:


- Otwórz stół rzemieślniczy.

- Umieść skóry w środku planszy rzemieślniczej, tworząc trzy pionowe kolumny po trzy skóry w każdej. Pozostaw wolne górne i dolne pola planszy.

- Umieść sznury na lewej dolnej kratce planszy rzemieślniczej.

- Umieść żelazne lingwisty na dolnej kratce planszy rzemieślniczej po prawej stronie od sznurów.

- Wynikłe siodło złóż do swojego ekwipunku.


Gratulacje! Teraz wiesz, jak zrobić siodło w Minecraft 1.14. Siodło jest przydatnym narzędziem, które można używać do jeżdżenia na świniach.

Krok 1: Zbieranie surowców

Aby zrobić siodło w Minecraft 1.14, będziesz potrzebować kilku surowców. Oto kroki, które musisz podjąć, aby je zdobyć:


- Wyszukaj i zniszcz szary kamień, aby zdobyć łupki.

- Użyj kilofa, aby wydobyć żelazo ze skał żelaznych. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość żelaza, ponieważ będziesz potrzebować go również na inne rzeczy.

- Ze zbitych skał żelaznych otrzymasz żelazo, które jest niezbędne do wykonania siodła.

- Użyj narzędzi do zbierania i hodowli koni, aby zdobyć jedwabiste nici. Te są niezbędne do wykonania siodła.

- Zgromadź także skórę z zabitych mobów, takich jak krowy, bydło lub konie.


Pamiętaj, że zdobycie wszystkich wymaganych surowców może zająć nieco czasu, więc bądź cierpliwy i wytrwały. Gdy już masz wszystkie surowce, możesz przejść do następnego kroku - tworzenia siodła.

Krok 2: Otwieranie skrzyń

Aby zdobyć siodło w Minecraft 1.14, musisz otworzyć skrzynie. Skrzynie są powszechnie występującymi obiektami w grze. Możesz znaleźć je w różnych miejscach, takich jak jaskinie, wieże wioski, forty, czy ruiny.

Aby otworzyć skrzynię, zbliż się do niej i kliknij prawym przyciskiem myszy. Jeśli skrzynia nie jest zamknięta na klucz, otworzy się, a jej zawartość zostanie wyświetlona w interfejsie ekwipunku.

Pamiętaj, że nie wszystkie skrzynie zawierają siodło. Szansa na znalezienie siodła w skrzyni jest zależna od miejsca, w którym ją znajdujesz oraz od szczęścia. Musisz być cierpliwy i przeszukać wiele skrzyń, zanim znajdziesz siodło.

Po znalezieniu siodła w skrzyni możesz kliknąć na nie prawym przyciskiem myszy, aby je podnieść. Siodło zostanie przeniesione do Twojego ekwipunku, gdzie będziesz mógł je wykorzystać do oswojenia konia.

Teraz, gdy wiesz, jak otworzyć skrzynię i zdobyć siodło, możesz przejść do następnego kroku - znalezienia konia.

Krok 4: Handel z wieśniakami

W Minecraft 1.14 wprowadzono nowy system handlu, który umożliwia interakcję z wieśniakami. Wieśniacy w grze mają różne profesje i oferują różne przedmioty do sprzedaży. Możesz handlować z nimi, aby zdobyć potrzebne zasoby.

Aby zacząć handlować z wieśniakami, musisz znaleźć wioskę. Wioski są generowane losowo w świecie gry i można je znaleźć w różnych biomeach. Powinieneś przemierzać świat, aż natrafisz na wioskę.

Kiedy znajdziesz wioskę, musisz zlokalizować wieśniaka o interesującej cię profesji. Wieśniacy mają charakterystyczne stroje, które odpowiadają ich profesji. Na przykład handlarz z zieloną szatą oferuje przedmioty rolnicze, podczas gdy handlarz z białą szatą może mieć do sprzedania przedmioty związane z alchemią.

Aby rozpocząć handel, musisz znaleźć wieśniaka i kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy. Otworzy się interfejs handlu, w którym możesz przeglądać dostępne przedmioty i oferty wieśniaka.

Wieśniacy mają również poziom reputacji, który wpływa na ceny oferowanych przedmiotów. Możesz zwiększać reputację handlując z wieśniakami lub wykonywaniem zadań z nimi związanych. Im wyższy poziom reputacji, tym lepsze oferty i niższe ceny od wieśniaków.


Profesja|Przykładowe oferowane przedmioty

Rolnik|Semena, ziemniaki, marchewki

Kupiec|Sklep z kilkoma różnymi przedmiotami, np. jedzenie, narzędzia itp.

Rzemieślnik|Przedmioty takie jak narzędzia, broń i zbroja

Kapłan|Przedmioty związane z magią, np. eliksiry, klejnoty itp.


Aby dokonać transakcji, po prostu przeciągnij przedmioty, które chcesz kupić lub sprzedać z ekwipunku do odpowiednich miejsc w interfejsie handlowym. Następnie kliknij na oblubieńca, aby zatwierdzić transakcję. Zmienią ci się odpowiednie przedmioty i zostanie wybrana odpowiednia ilość kosztów.

Handel z wieśniakami to świetny sposób na zdobycie rzadkich i potrzebnych przedmiotów w grze. Teraz, gdy zrozumiałeś, jak działa system handlu, możesz eksplorować świat i szukać wiosek, aby znaleźć cenne przedmioty od wieśniaków!

Krok 5: Złapanie konia

Aby zdobyć konia, musisz go najpierw złapać. Istnieją dwa sposoby na złapanie konia w Minecraft:


- Użyj lasso: Aby złapać konia za pomocą lassa, musisz najpierw posiadać lasso. Możesz je wyprodukować, używając 4 strun i 1 skóry. Gdy już będziesz miał lasso, podejdź do konia i użyj go na nim prawym przyciskiem myszy. Kon zostanie złapany i będzie Cię podążać, gdy pociągniesz lasso.

- Użyj siodełka: Drugim sposobem na złapanie konia jest użycie siodełka. Aby go użyć, musisz najpierw posiadać siodełko. Siodełka można znaleźć w skrzyniach w lochach, podziemiach lub tartaku. Kiedy już posiadasz siodełko, podejdź do konia i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, aby umieścić siodełko na koniu. Teraz będziesz mógł jeździć na koniu.


Jeśli udało Ci się złapać konia, możesz go prowadzić za pomocą lassa lub na nim jeździć, jeśli użyłeś siodełka. Możesz również umocować konia do ogrodzenia, aby go zabezpieczyć. Złapany koń będzie Ci wiernie towarzyszyć w podróżach po Minecraft!

Krok 6: Składanie siodła

Aby złożyć siodło w Minecraft 1.14, będziesz potrzebować pięciu kawałków skóry i dwóch żelaznych słojów. Możesz zdobyć skórę zabijając zwierzęta, takie jak krowy, świnie lub konie. Żelazo można znaleźć pod ziemią lub uzyskać z żelaznych bloków.

1. Zbierz pięć kawałków skóry: Zabij zwierzęta, aby otrzymać skórę. Musisz mieć co najmniej pięć kawałków skóry, aby zrobić siodło.

2. Zbierz dwa żelazne słoje: Musisz zdobyć żelazo, aby zrobić żelazne słój. Możesz znaleźć je pod ziemią lub uzyskać z żelaznych bloków.

3. Otwórz stół do rzemiosła: Użyj prawego przycisku myszy, aby otworzyć stół do rzemiosła.

4. Umieść skórę i żelazne słupy: Umieść pięć kawałków skóry w górnym źródle rzemiosła, a dwa żelazne słupy w dolnym źródle rzemiosła.

5. Zbierz siodło: Po umieszczeniu skóry i żelaznych słojów w stoliku do rzemiosła, będziesz miał siodło gotowe do użycia. Możesz je teraz użyć, aby jeździć na koniach lub świniami w grze Minecraft!

Pamiętaj, że siodło można używać tylko raz, po czym zostaje zniszczone. Musisz zrobić więcej siodła, jeśli chcesz jeździć na kolejnych zwierzętach.

Komentarze