Jak zrobić papier w minecraft

 W grze Minecraft papier jest jednym z najważniejszych materiałów, który można wykorzystać do produkcji wielu przedmiotów, takich jak książki, mapy czy fajerwerki. Warto wiedzieć, jak samodzielnie zrobić papier, ponieważ jest to niezwykle przydatna umiejętność w świecie Minecrafta.

Aby zrobić papier, najpierw będziesz potrzebować łodygi cukru. Możesz znaleźć ją w naturalnym środowisku, wzdłuż brzegów wody. Powinieneś zebrać co najmniej trzy łodygi cukru.

Następnym krokiem jest przetworzenie łodyg cukru w cukier trzcinowy. W tym celu umieść łodygi cukru w stole do rzemiosła. Jeden łodyga cukru przekształci się w jedno opakowanie cukru trzcinowego. W zależności od ilości łodyg cukru, jakie zebrałeś, powinieneś uzyskać odpowiednią ilość opakowań cukru trzcinowego.

Ostatnim etapem jest produkcja papieru. Umieść trzy opakowania cukru trzcinowego w układzie 3x3 w stole do rzemiosła. Po wykonaniu tej operacji otrzymasz 3 kawałki papieru, które możesz wykorzystać do różnych celów w grze.

Mając już papier, możesz tworzyć wiele przedmiotów, takich jak książki, mapy czy fajerwerki. Możesz również użyć go jako materiał do dekoracji lub wykorzystać go w swoich budowlach. Z papieru możesz również stworzyć tarczę w połączeniu z deskami drewna lub użyć go w celu ulepszenia swojej wioski w trybie Rozbudowa wiosek (Village and Pillage).

Pamiętaj, że papier jest bardzo przydatnym materiałem w świecie Minecrafta, dlatego warto wiedzieć, jak go samodzielnie zrobić. Zasoby można znaleźć w naturalnym środowisku, a produkcja papieru nie wymaga skomplikowanych procesów. Uzyskanie papieru pozwoli ci na tworzenie różnych przedmiotów i zwiększy twoje możliwości w grze. Nie wahaj się spróbować, jak się to robi, i wykorzystać papier do pełnego potencjału w Minecraft.Jak zrobić papier w Minecraft - poradnik

Papier to jeden z podstawowych materiałów potrzebnych do wielu rzeczy w Minecraft. Można go używać do tworzenia książek, map, czy też do pisania i rysowania na tablicy.

Aby zacząć tworzyć papier, potrzebujesz trzech składników: trzciny cukrowej, desek, oraz stolu do crafting'u.

Najpierw musisz znaleźć trzcinę cukrową. Można ją znaleźć na brzegach rzek, jezior, czy też oceanów. Trzcina cukrowa rośnie na piasku lub podwodnym piasku i jest charakterystyczna dzięki swojej wysokości.

Gdy już masz trzcinę cukrową, musisz ją przetworzyć w cukier. Aby to zrobić, postaw trzcinę cukrową w stoliku do crafting'u. Każda trzcina cukrowa da Ci trzy cukry.

Następnie potrzebujesz desek. Można je wykonać, używając drewna. Przejdź do swojego ekwipunku i znajdź drewno. Wybierz drewno i umieść je w stoliku do crafting'u. Każde cztery kawałki drewna dadzą Ci cztery deski.

Teraz, gdy masz cukier i deski, możesz rozpocząć produkcję papieru. Postaw trzy deski w pierwszym rzędzie w stoliku do crafting'u. Następnie umieść cukier w środkowym rzędzie. Powinieneś otrzymać trzy kawałki papieru.

Pamiętaj, że papier jest podstawowym materiałem do tworzenia różnych przedmiotów w grze. Możesz go używać do pisania i rysowania na tablicy w szkolnym budynku, tworzenia map, czy też tworzenia książek z piórem i atramentem. Papier jest łatwy do zdobycia i bardzo przydatny, więc warto go zawsze mieć przy sobie!

Krok 1: Zebranie surowców

Aby zrobić papier w Minecraft, będziesz potrzebował trzech głównych surowców: trzciny cukrowej, wody i przetwórnika.

Trzcinę cukrową możesz znaleźć rosnącą na brzegach wód lub stawów. Wygląda jak wysoka roślina zielonkawymi strzałkami na górze.

Kiedy już zdobędziesz trzcinę cukrową, wejdź w Interfejs Craftingowy i ułóż ją wzdłuż dolnej linii kratki. Powinieneś otrzymać papier.

Woda może być łatwo znaleziona w Minecraft, wystarczy znaleźć jakiś akwen wodny, tak jak jezioro, morze lub strumień.

Ostatnią rzeczą, którą będziesz potrzebować, jest przetwornik. Przetwornik jest praktycznym blokiem, który można znaleźć w wieży bibliotecznej, a czasami również w kopalniach.

Gdy już masz wszystkie te surowce, jesteś gotowy do przechodzenia do następnego kroku: tworzenia papieru w Minecraft!

Trzcina cukrowa|+|Woda|+|Przetwornik|=|Papier


Krok 2: Przygotowanie warsztatu

Po zebraniu wystarczającej ilości trzciny cukrowej, musisz przygotować warsztat, żeby przetworzyć ją w papier. Warsztat służy również do wykonywania innych przedmiotów.

Aby stworzyć warsztat, będziesz potrzebować 4 desek drewnianych. Musisz umieścić je w tej właściwej układance:

Układanka:

- - -

 X X X

- - -

Gdzie "X" oznacza deski drewniane.

Po umieszczeniu desek w tej układance otrzymasz warsztat, który będzie gotowy do użycia.

Krok 3: Wykorzystanie pulpy

Po wytworzeniu pulpy możesz ją wykorzystać do stworzenia papieru. Aby to zrobić, musisz otworzyć stół do pracy i umieścić pulpę w jednej z krat stolika. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpie, aby przeprowadzić proces produkcji papieru.

Pamiętaj, że potrzebujesz trzech jednostek pulpy, aby wyprodukować jeden arkusz papieru. Jeśli nie masz wystarczającej ilości pulpy, powinieneś kontynuować eksplorację i zabicie świń lub zajączków, aby zdobyć więcej pulpy.

Pamiętaj: pulpa może być również wykorzystana do tworzenia bloków suchego betonu i klepek.

Krok 4: Formowanie arkuszy papieru

Po pozyskaniu skrzyni bawełny i kadzidła, możemy rozpocząć proces formowania arkuszy papieru. Aby to zrobić, musisz znaleźć stół do rzemiosła i zrobić na nim papier.

Otwórz swoje menu rzemiosła, znajdź stół do rzemiosła i kliknij go, aby je otworzyć. Następnie pojawi się interfejs rzemiosła, w którym możesz przetwarzać surowce.

Z menu rzemiosła wybierz stół do papieru i kliknij go, aby zacząć proces tworzenia. Jeśli masz wymagane składniki, na panelu rzemiosła pojawią się arkusze papieru. Możesz przeciągnąć je do swojego ekwipunku lub kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby je zabrać.

Pamiętaj, że jeden stół do rzemiosła może przetwarzać tylko jeden przedmiot jednocześnie. Jeśli chcesz stworzyć więcej arkuszy papieru, będziesz musiał używać kilku stołów do rzemiosła jednocześnie.

Po zebraniu arkuszy papieru możesz użyć ich do różnych celów w grze, takich jak tworzenie książek, map czy wykorzystywanie ich w receptach rzemiosła.

Pamiętaj, że proces tworzenia arkuszy papieru może być powtarzany, aby zdobyć większą ilość papieru. Nie zapomnij również uważać na ilość surowców, które masz, aby móc kontynuować ten proces.

Krok 5: Zanieczyszczenie wody

Kiedy już mamy wszystkie niezbędne surowce, możemy rozpocząć proces tworzenia papieru. Jednym z ważnych kroków jest zanieczyszczenie wody, które jest potrzebne do utworzenia pulpy celulozowej. Woda w Minecraft jest standardowo czysta, więc musimy ją zanieczyścić.

Aby zanieczyścić wodę, będziemy potrzebowali kilku składników:

Nazwa|Surowce

Szlam|Żwirek + Piasek + Gliniany słoik

Wodorosty|Wodorosty + Woda

Algi|Alge + Woda


Po zebraniu wszystkich niezbędnych składników, należy umieścić je w dowolnym miejscu, gdzie znajduje się woda. Po chwili woda powinna się zanieczyścić, co będzie oznaczało, że możemy przechodzić do następnego kroku procesu.

Krok 6: Schowanie papieru

Po tym jak wyprodukujesz papier w Minecraft, czas zdecydować, gdzie go schować. Papier może być bardzo przydatny, więc warto zachować go w bezpiecznym miejscu. Istnieje wiele możliwości, gdzie możesz przechowywać papier:

Skrzynia: Możesz umieścić papier w skrzyni, aby go zabezpieczyć przed przypadkowym utratą. Skrzynie można znaleźć w wielu miejscach w Minecraft, w tym w zamkach, jaskiniach i wiosce.

Stołek: Możesz umieścić papier na stołku, aby go wyeksponować lub mieć go pod ręką, gdy go potrzebujesz. Stołki można zbudować samodzielnie z drewna lub znaleźć gotowe w niektórych strukturach Minecraft.

Kosz z żelaznego pręta: Jeśli chcesz ukryć papier przed innymi graczami, możesz go schować w koszu z żelaznego pręta. Kosze z żelaznego pręta można znaleźć w wioskach lub zbudować samodzielnie używając żelaznych prętów.

Pamiętaj, że papier można umieścić na każdej powierzchni, dlatego warto eksperymentować i znaleźć idealne miejsce na przechowywanie swojego papieru w Minecraft!

Komentarze