Jak zrobić polskie znaki w Canva

Canva jak zrobić polskie znaki

Polskie znaki są nieodłączną częścią języka polskiego i mają ogromne znaczenie przy tworzeniu treści w tym języku. W większości narzędzi do projektowania graficznego, znalezienie polskich znaków może być czasochłonne i frustrujące.

Ale nie musisz się już martwić! W tym poradniku pokażemy Ci, jak łatwo zrobić polskie znaki na Canva — jeden z najpopularniejszych narzędzi do projektowania graficznego online.

Canva posiada wiele wbudowanych funkcji i narzędzi, które ułatwią Twój proces tworzenia polskich znaków. Są one dostępne w kilku prostych krokach:

 1. Włącz polskie znaki: Aby włączyć polskie znaki w Canva, przejdź do ustawień projektu. Tam znajdziesz opcję «Włącz polskie znaki», którą musisz zaznaczyć.
 2. Wybierz odpowiednią czcionkę: Kiedy polskie znaki są już włączone, możesz wybrać odpowiednią czcionkę, która obsługuje te znaki. Canva posiada szeroki wybór czcionek, które są kompatybilne z polskimi znakami.
 3. Zastosuj polskie znaki: Teraz, kiedy masz już odpowiednie czcionki, możesz je zastosować do swoich projektów. Możesz napisać tekst zawierający polskie znaki, dodać je do istniejącego tekstu lub stworzyć własne projekty z polskimi znakami.

Za pomocą tych prostych kroków, możesz łatwo i bezproblemowo tworzyć projekty z polskimi znakami na Canva. Nie musisz już się martwić o brak polskich znaków i możesz skupić się na tworzeniu wspaniałych projektów w swoim języku ojczystym!

Jak dodawać polskie znaki w Canva?

Canva jest popularnym narzędziem do projektowania grafiki i edycji zdjęć. Jednak pewne osoby mogą mieć problem z dodaniem polskich znaków do swoich projektów na Canva. W tym poradniku przedstawimy kilka prostych sposobów, jak dodać polskie znaki w Canva.

1. Klawiatura polsko-polska

Jeśli masz klawiaturę polsko-polską, możesz łatwo dodać polskie znaki, korzystając z klawiszy odpowiednich liter. W Canva możesz po prostu wpisać polskie znaki bezpośrednio na klawiaturze, a Canva automatycznie je rozpozna i wyświetli w projekcie.

2. Kopiuj i wklej

Jeśli nie masz klawiatury polsko-polskiej, ale znasz kombinacje klawiszy lub masz polskie znaki w innych dokumentach, możesz skorzystać z opcji kopiuj i wklej. Skopiuj polskie znaki z innego miejsca, a następnie wklej je do projektu w Canva.

3. Narzędzie Wstaw

Canva oferuje również narzędzie Wstaw, które umożliwia dodanie różnych dodatkowych znaków specjalnych, w tym polskich znaków. Kliknij przycisk Wstaw w górnym menu Canva, a następnie wybierz opcję Znaki specjalne. Wyszukaj polskie znaki, a następnie kliknij, aby je dodać do swojego projektu.

Podsumowanie

Dodawanie polskich znaków w Canva może być nieco trudne, jeśli nie masz polskiej klawiatury. Jednak z klawiaturą polsko-polską lub korzystając z opcji kopiuj i wklej, możesz łatwo dodać polskie znaki do swoich projektów. Możesz także skorzystać z narzędzia Wstaw, aby dodać specjalne polskie znaki. Powyższe metody pomogą Ci tworzyć projekty graficzne w Canva zawierające polskie znaki.

Wybierz odpowiedni klawisz na klawiaturze

Aby pisać polskie znaki na Canva, musisz wybrać odpowiedni klawisz na klawiaturze, który odpowiada danemu znakowi. Poniżej znajduje się lista klawiszy i ich odpowiednich znaków:

 • Ś — naciśnij klawisz «S» jednocześnie z klawiszem «Shift»
 • Ć — naciśnij klawisz «C» jednocześnie z klawiszem «Alt Gr»
 • Ź — naciśnij klawisz «Z» jednocześnie z klawiszem «Alt Gr»
 • Ó — naciśnij klawisz «O» jednocześnie z klawiszem «Alt Gr»
 • Ą — naciśnij klawisz «A» jednocześnie z klawiszem «Alt Gr»
 • Ł — naciśnij klawisz «L» jednocześnie z klawiszem «Alt Gr»
 • Ż — naciśnij klawisz «Z» jednocześnie z klawiszem «Shift»
 • Ę — naciśnij klawisz «E» jednocześnie z klawiszem «Alt Gr»
 • Ń — naciśnij klawisz «N» jednocześnie z klawiszem «Alt Gr»

Pamiętaj, że niektóre klawisze mogą różnić się w zależności od typu klawiatury. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego klawisza, spróbuj poszukać w internecie informacji o mapowaniu klawiszy dla Twojego typu klawiatury.

Zebranie wszystkich polskich znaków w jednym miejscu i nauczenie się, jak je wpisać na klawiaturze, pomoże Ci tworzyć projekty w Canva z pełną polską pisownią!

Skorzystaj z kombinacji klawiszy

Jednym z najprostszych sposobów na wprowadzenie polskich znaków do swojego projektu Canva jest skorzystanie z kombinacji klawiszy na klawiaturze. Oto kilka przydatnych kombinacji:

Alt + a: Ą

Alt + c: Ć

Alt + e: Ę

Alt + l: Ł

Alt + n: Ń

Alt + o: Ó

Alt + s: Ś

Alt + z: Ź

Alt + x: Ż

Aby użyć tych kombinacji, wystarczy nacisnąć i przytrzymać klawisz «Alt», a następnie wprowadzić odpowiednią literę. Możesz zastosować te kombinacje klawiszy bezpośrednio w edytorze Canva, aby dodać polskie znaki do swoich projektów.

Pamiętaj, że te kombinacje klawiszy mogą różnić się w zależności od używanej klawiatury. Jeśli wciąż masz trudności z wprowadzeniem polskich znaków, spróbuj skorzystać z innych dostępnych metod, takich jak kopiowanie i wklejanie znaków lub używanie narzędzia do zmiany układu klawiatury na polski.

Skopiuj i wklej znak z innego źródła

Jeśli nie możesz znaleźć polskiego znaku w Canva, możesz skopiować go z innego źródła i wkleić do swojego projektu. Istnieje wiele stron internetowych, takich jak UniCode Table lub CharMap, gdzie można znaleźć pełną listę znaków z różnych języków, w tym polskie znaki diakrytyczne.

Wystarczy odwiedzić taką stronę, znaleźć żądany znak polski, skopiować go i następnie wkleić do Canva. Możesz również skorzystać z kombinacji klawiszy na swojej klawiaturze, aby wprowadzić polskie znaki (na przykład przytrzymaj klawisz Alt i wpisz odpowiedni kod numeru z cyfrowej klawiatury).

Pamiętaj, że niektóre czcionki dostępne w Canva mogą nie obsługiwać wszystkich polskich znaków, więc upewnij się, że wybierasz czcionkę, która posiada pełne wsparcie dla polskich liter.

Wklejenie znaku z innego źródła do Canva spowoduje pojawienie się go na Twoim projekcie, dając Ci możliwość dostosowania jego rozmiaru, koloru, czcionki i innych parametrów.

Zainstaluj polski układ klawiatury

Aby móc wprowadzać polskie znaki na Canva, najlepiej zainstalować polski układ klawiatury na swoim urządzeniu. Dzięki temu będziesz mógł łatwo korzystać z polskich znaków diakrytycznych.

Proces instalacji polskiego układu klawiatury może różnić się w zależności od systemu operacyjnego, który używasz. Poniżej przedstawiam instrukcję dla systemów Windows i MacOS:

Windows

Windows

Aby zainstalować polski układ klawiatury w systemie Windows, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Otwórz «Ustawienia» poprzez kliknięcie przycisku «Start» i wybierz opcję «Ustawienia» (ikonka zębatki).
 2. Wybierz opcję «Czas i język».
 3. Na lewym panelu wybierz «Język» i następnie kliknij przycisk «Dodaj język».
 4. Wyszukaj «polski» i wybierz go z wyników wyszukiwania.
 5. Wybierz «Polski (Polska)» i kliknij przycisk «Dodaj».
 6. Polish keyboard layout będzie teraz dostępny na liście języków. Możesz przełączać się między różnymi układami klawiatury za pomocą skrótu klawiaturowego «Alt + Shift».

MacOS

Jeśli korzystasz z systemu MacOS, zainstalowanie polskiego układu klawiatury jest równie proste:

 1. Przejdź do menu Apple i wybierz «Preferencje systemowe».
 2. Kliknij na opcję «Język i region».
 3. Na zakładce «Języki» kliknij przycisk «+».
 4. Wyszukaj «polski» i wybierz go z listy wyników.
 5. Wybierz «polski» z listy języków i kliknij «Dodaj».
 6. Polish keyboard layout będzie teraz dostępny na pasku narzędzi języka. Możesz łatwo przełączać się między różnymi układami klawiatury za pomocą skrótu klawiaturowego «Cmd + spacja».

Po zainstalowaniu polskiego układu klawiatury, będziesz mógł wprowadzać polskie znaki na Canva bez żadnych problemów!

Użyj narzędzi do edycji tekstu w Canva

Canva oferuje wiele narzędzi do edycji tekstu, które możesz wykorzystać do dodawania polskich znaków i wprowadzania zmian w treści. Oto kilka przydatnych narzędzi, którymi możesz się posłużyć:

Narzędzie «Tekst»: Narzędzie «Tekst» znajduje się w panelu narzędzi po lewej stronie ekranu. Kliknij na ikonę narzędzia «Tekst», a następnie kliknij w odpowiednie miejsce na planie, aby dodać tekst. Możesz wprowadzać polskie znaki bezpośrednio z klawiatury.

Narzędzie «Edytuj tekst»: Gdy już dodasz tekst, możesz kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję «Edytuj tekst». W ten sposób otworzysz menu edycji, w którym znajduje się wiele narzędzi do formatowania i zmiany czcionki. Możesz zmieniać rozmiar czcionki, dodawać wytłuszczenia, kursywy, podkreślenia i wiele więcej. Możesz również korzystać z narzędzi specjalnych, takich jak «Wstaw znak specjalny», aby dodać polskie znaki.

Narzędzie «Znaleziska»: Narzędzie «Znaleziska» znajduje się w panelu narzędzi po lewej stronie ekranu, obok narzędzia «Tekst». Korzystając z narzędzia «Znaleziska», możesz wyszukać gotowe szablony, które zawierają polskie znaki. Wystarczy wprowadzić odpowiednie słowo kluczowe w polu wyszukiwania, a Canva wyświetli szablony związane z tym słowem kluczowym.

Panel «Style»: Canva oferuje również panel «Style», w którym możesz znaleźć wiele gotowych stylów do tekstów. W panelu «Style» znajdziesz różnorodne czcionki, kolory i efekty tekstowe. Możesz eksperymentować z różnymi stylami, aby dodać polskim znakom dodatkową atrakcyjność.

Dzięki tym narzędziom możesz łatwo edytować tekst w Canva i dodać polskie znaki, aby tworzyć unikalne projekt. Nie zapomnij zapisywać swojej pracy, aby móc ją później edytować lub udostępnić innym.

Wideo:

Canva i ChatGPT: czyli jak tworzyć masowy content w kilka minut

Komentarze