Jak zrobić okrągłe zdjęcie w Canva

Canva jak zrobić okrągłe zdjęcie

Canva to narzędzie projektowe, które oferuje szeroki wybór funkcji i możliwości, dzięki którym możesz tworzyć profesjonalnie wyglądające projekty graficzne. Jedną z tych funkcji jest możliwość tworzenia okrągłych zdjęć, które mogą dodać estetyki i zainteresowania Twoim projektom.

Tworzenie okrągłego zdjęcia w Canva jest proste, nawet dla początkujących. W tym poradniku krok po kroku pokażemy Ci, jak to zrobić.

Krok 1: Zaloguj się do swojego konta Canva lub załóż nowe konto, jeśli jeszcze go nie masz. Możesz również użyć narzędzia Canva bez logowania, ale zalogowanie się daje dostęp do większej liczby funkcji.

Krok 2: Po zalogowaniu się wejdź na stronę główną Canva i kliknij przycisk «Utwórz projekt». Wybierz odpowiednie wymiary dla swojego projektu, na przykład «Karta świąteczna» lub «Post na Instagrama».

Krok 3: Kliknij przycisk «Dodaj obrazy» i znajdź odpowiednie zdjęcie na swoim komputerze. Możesz również skorzystać z biblioteki zdjęć Canva, która oferuje ogromny wybór darmowych i płatnych obrazów do wyboru.

Krok 4: Po dodaniu zdjęcia na projektową płaszczyznę, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję «Zmień kształt». Z rozwijanej listy wybierz «Okrąg».

Krok 5: Dostosuj rozmiar i pozycję zdjęcia, przeciągając odpowiednie uchwyty lub zmieniając wartości w panelu bocznym. Możesz również dodać inne elementy do swojego projektu, takie jak tekst, ikony lub filtry, aby uzyskać pożądany efekt.

Gotowe! Teraz możesz eksportować swój projekt do różnych formatów, takich jak JPG, PNG lub PDF, i udostępniać go online lub drukować. Dzięki Canva tworzenie okrągłych zdjęć stało się łatwe i dostępne dla każdego!

Pamiętaj, że Canva oferuje również wiele innych funkcji i narzędzi, które mogą pomóc Ci w tworzeniu unikalnych projektów graficznych. Eksperymentuj, kreatywnie korzystaj z tych możliwości i ciesz się efektami swojej pracy!

Jak zrobić okrągłe zdjęcie w Canva

Canva to popularne narzędzie do projektowania grafiki, które oferuje wiele opcji edycji zdjęć. Jedną z tych opcji jest tworzenie okrągłych zdjęć, co może być bardzo przydatne w celu uzyskania interesującego efektu wizualnego lub dopasowania obrazu do określonego projektu. W tym poradniku dla początkujących dowiesz się, jak łatwo i szybko stworzyć okrągłe zdjęcie w Canva.

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do swojego konta Canva lub utworzenie nowego, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Po zalogowaniu przejdź do panelu głównego, gdzie znajdują się różne szablony i narzędzia.

Następnie kliknij przycisk «Utwórz projekt» i wybierz opcję «Obraz». Możesz również wybrać inny typ projektu, na przykład «Prezentacja» lub «Plakat», w zależności od potrzeb.

Gdy już masz otwarty projekt, dodaj zdjęcie, które chcesz przekształcić w okrągłe. Możesz to zrobić, przechodząc do zakładki «Obrazy» w panelu po lewej stronie i przeciągając wybrane zdjęcie do obszaru projektu. Możesz także korzystać z własnych plików i załadować je na platformę Canva.

Kiedy już dodałeś zdjęcie, kliknij na nie, aby zobaczyć opcje jego edycji. W prawym górnym rogu pojawi się ikona «Narzędzia», na którą musisz kliknąć.

W menu narzędzi znajdziesz wiele opcji edycji, takich jak możliwość zmiany tła, dodawania tekstów czy naklejek. W tym przypadku musisz przejść do sekcji «Zaokrąglenie» i przesunąć suwak w prawo, aby uzyskać pożądany efekt. Możesz również dostosować rozmiar zaokrąglenia, przesuwając suwak «Promień».

Po zakończeniu edycji kliknij przycisk «Gotowe» w prawym górnym rogu, aby zapisać zmiany. Możesz także wyeksportować zdjęcie w wybranej rozdzielczości i formacie, klikając przycisk «Pobierz» na górnym pasku narzędzi.

To wszystko! Teraz wiesz, jak łatwo i szybko stworzyć okrągłe zdjęcie w Canva. Możesz wykorzystać tę umiejętność w swoich projektach, aby dodać interesujący akcent wizualny.

Wybierz narzędzia

Wybierz narzędzia

Canva oferuje wiele narzędzi, które pozwolą Ci stworzyć okrągłe zdjęcie. Przejdź do panelu «Elementy» i wyszukaj kształt okręgu. Możesz użyć narzędzia «Wyszukaj» lub przewinąć po dostępnych kształtach, aby znaleźć okrągły kształt.

Gdy już znajdziesz odpowiedni kształt, przeciągnij go na swoje zdjęcie w Canva. Następnie możesz dostosować rozmiar i położenie okręgu, aby idealnie pasował do Twojego zdjęcia. Możesz też zmienić jego kolor, aby lepiej się komponował ze zdjęciem.

Po dodaniu okręgu możesz go również przesunąć na warstwę przed lub za zdjęcie, aby uzyskać pożądany efekt. Możesz także dodać inne elementy, takie jak tekst lub ikony, aby dodać więcej charakteru i zrozumiałego przekazu do swojego okrągłego zdjęcia.

Pamiętaj, że Canva oferuje wiele narzędzi i opcji dostosowywania, więc wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom. Graj z różnymi kombinacjami, aby uzyskać idealne okrągłe zdjęcie w Canva.

Załóż konto

Jeśli jeszcze nie masz konta w Canva, musisz założyć je, aby móc korzystać z funkcji tworzenia okrągłych zdjęć. Założenie konta w Canva jest proste i darmowe.

Aby założyć konto, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz stronę główną Canva w przeglądarce internetowej.
 2. Kliknij przycisk «Zarejestruj się za darmo» lub «Dołącz teraz».
 3. Możesz utworzyć konto za pomocą swojego adresu e-mail, konta Google lub konta Facebook. Wybierz metodę rejestracji, która najbardziej ci odpowiada.
 4. Jeśli wybierzesz rejestrację za pomocą adresu e-mail, wprowadź swoje imię, nazwisko i adres e-mail. Wybierz również hasło do konta.
 5. Zaakceptuj warunki użytkowania Canva oraz politykę prywatności.
 6. Kliknij przycisk «Załóż konto».
 7. Po założeniu konta, możesz zalogować się na swoje konto Canva, używając swojego adresu e-mail i hasła.

Pamiętaj, że korzystanie z Canva bez konta również jest możliwe, ale zakładając konto, będziesz mieć dostęp do większej liczby funkcji i narzędzi, w tym tworzenia okrągłych zdjęć.

Podsumowując: Załóż konto w Canva, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji, w tym tworzenia okrągłych zdjęć. Możesz to zrobić za darmo i wybrać metodę rejestracji, która najbardziej ci odpowiada.

Przygotuj zdjęcie

Przed rozpoczęciem pracy w Canva, warto przygotować zdjęcie, które chcemy wykorzystać. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć okrągłe zdjęcie z aktualnej biblioteki grafik Canva, czy zaimportować własne zdjęcie, warto upewnić się, że zdjęcie jest odpowiednio przygotowane.

Jeśli masz własne zdjęcie, upewnij się, że jest w wysokiej jakości i ma odpowiednie proporcje. Możesz również użyć narzędzi do edycji, takich jak Photoshop czy GIMP, aby przyciąć zdjęcie lub dostosować jego jasność i kontrast.

Jeśli korzystasz z biblioteki grafik Canva, pamiętaj, że nie wszystkie zdjęcia są dostępne w formacie okrągłym. Wyszukuj zdjęcia, używając odpowiednich słów kluczowych, takich jak «okrągłe zdjęcie» lub «obramowane zdjęcie». Możesz również skorzystać z narzędzi do przycinania i dostosowywania zdjęć, które oferuje Canva.

Po przygotowaniu zdjęcia możesz przejść do tworzenia okrągłego zdjęcia w Canva. Pamiętaj, że możesz dostosować rozmiar, obramowanie i inne elementy, aby nadać swoim zdjęciom unikalny wygląd.

Dodaj zdjęcie do Canva

Aby dodać zdjęcie do Canva, wykonaj następujące kroki:

 1. Zaloguj się do swojego konta Canva lub załóż je, jeśli jeszcze go nie posiadasz.
 2. Wybierz projekt, w którym chcesz dodać zdjęcie.
 3. Kliknij przycisk «Dodaj» znajdujący się na pasku narzędzi po lewej stronie.
 4. Wybierz opcję «Zdjęcie», a następnie kliknij przycisk «Prześlij»
 5. Wybierz plik z komputera, który chcesz dodać do projektu.
 6. Po załadowaniu pliku możesz kliknąć na niego i przeciągnąć go do projektu.
 7. Zmniejsz lub zwiększ zdjęcie, przeciągając rogi obrazka.
 8. Aby zdjęcie przesunąć, kliknij i przeciągnij je w wybraną pozycję.
 9. Aby obrócić zdjęcie, kliknij na nie i użyj opcji «Obróć» znajdującej się na pasku narzędzi nad obrazem.
 10. Po zakończeniu edycji kliknij przycisk «Gotowe» znajdujący się na pasku narzędzi.

Pamiętaj, że możesz dodać więcej niż jedno zdjęcie do projektu. Powtarzaj powyższe kroki, aby dodać kolejne elementy graficzne do swojego projektu w Canva.

Zastosuj efekt okrągłego zdjęcia

Jeśli chcesz nadać swojemu zdjęciu efekt okrągłej ramki, możesz to łatwo zrobić w Canva. Oto kilka prostych kroków, które pozwolą Ci nadać zdjęciu okrągły kształt:

 1. Otwórz Canvę i wybierz projekt, w którym chcesz dodać zdjęcie.
 2. Przejdź do zakładki «Elementy» i wyszukaj kształty.
 3. Wybierz kształt, który ma okrągły kształt. Może to być klasyczny okrąg, elipsa lub inny kształt, który Ci odpowiada.
 4. Włóż kształt na obszar projektu, gdzie chcesz umieścić zdjęcie.
 5. Przejdź do zakładki «Zdjęcia» i przeciągnij swoje zdjęcie na obszar kształtu.
 6. Możesz dostosować pozycję i rozmiar zdjęcia wewnątrz kształtu, aby cię interesujący efekt okrągłego zdjęcia uzyskać jak najlepszy rezultat.
 7. Jeśli chcesz dodać jakieś efekty lub tekst do zdjęcia, możesz to zrobić korzystając z odpowiednich narzędzi w Canvie.
 8. Zachowaj swoje zdjęcie i gotowe! Teraz możesz udostępnić lub wydrukować swoje okrągłe zdjęcie.

Spróbuj zastosować ten efekt na różnych projektach w Canvie i ciesz się okrągłymi ramkami dla swoich zdjęć!

Pamiętaj, że Canva oferuje wiele innych narzędzi i efektów, które możesz wypróbować, aby jeszcze bardziej spersonalizować swoje zdjęcia!

Zapisz i udostępnij swój projekt

Po zakończeniu pracy nad projektem w Canva, możesz zapisać go na swoim komputerze i udostępnić innym osobom.

Aby zapisać projekt, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij przycisk «Plik» znajdujący się w górnym menu.
 2. Wybierz opcję «Pobierz» z listy rozwijanej.
 3. Wybierz format pliku, w jakim chcesz zapisać projekt. Możesz wybrać spośród różnych formatów, takich jak JPEG, PNG, PDF lub możliwość pobrania projektu w jakości drukarskiej.
 4. Jeśli wybierzesz plik w formacie JPEG lub PNG, możesz również ustawić rozmiar i jakość obrazu przed pobraniem.
 5. Kliknij przycisk «Pobierz» i wybierz miejsce na swoim komputerze, gdzie chcesz zapisać plik.
 6. Po zapisaniu projektu możesz udostępnić go innym osobom, wysyłając im plik za pomocą poczty elektronicznej, udostępniając na platformach społecznościowych lub dodając do swojej strony internetowej.

Dzięki tym prostym krokom możesz z łatwością zapisywać i udostępniać swoje projekty wykonane w Canva, dzieląc się nimi ze światem.

Wideo:

Jak zrobić obrys dowolnego zdjęcia w Canvie? Zobacz jakie to łatwe.

Komentarze