Jak wkleić zdjęcie w kształt w Canva

Canva jak wkleić zdjęcie w kształt

Dobrze zaprojektowane obrazy mogą pomóc Twoim projektom internetowym, blogom lub prezentacjom wyróżnić się spośród innych. Dzięki Canva, prostemu narzędziu do projektowania grafiki online, nawet początkujący mogą stworzyć profesjonalne projekty. Jedną z przydatnych funkcji Canvy jest możliwość wklejania zdjęć w różne kształty, co może dodać Twojemu projektowi oryginalności i stylu.

Niniejszy poradnik dla początkujących pokaże Ci, jak w prosty sposób wkleić zdjęcie w kształt przy użyciu Canvy. W pierwszym kroku zaloguj się na swoje konto Canva lub załóż nowe, jeśli jeszcze go nie masz. Po zalogowaniu możesz rozpocząć tworzenie nowego projektu lub wybrać istniejący, do którego chcesz dodać zdjęcie w kształcie.

Po otwarciu projektu przesuń się do panelu po lewej stronie ekranu i kliknij na ikonę «Elementy». Wyszukaj «Kształty» i wybierz jeden z dostępnych kształtów, które chcesz użyć jako ramki dla swojego zdjęcia. Możesz wybierać spośród różnych kształtów, takich jak okręgi, trójkąty, prostokąty i wiele innych.

Po wybraniu kształtu, upewnij się, że jest on na warstwie powyżej zdjęcia, które chcesz wkleić. W przeciwnym razie możesz skorzystać z opcji «Przesuń w górę» lub «Przesuń w dół», aby zmienić kolejność warstw. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na kształt i wybierz opcję «Włożenie obiektu» lub «Dodaj/zamień» w zależności od wersji Canvy, której używasz.

Krok 1: Załóż konto w Canva i zaloguj się

Krok 1: Załóż konto w Canva i zaloguj się

Aby rozpocząć tworzenie i edytowanie projektów w Canva, potrzebujesz konta użytkownika. Załóż nowe konto, jeśli jeszcze go nie posiadasz, bądź zaloguj się, jeśli już je posiadasz.

Możesz założyć konto w Canva, wykonując następujące kroki:

 1. Wejdź na stronę główną Canva: www.canva.com.
 2. Na stronie głównej kliknij przycisk «Załóż darmowe konto» lub «Zaloguj się».
 3. Możesz założyć konto za pomocą swojego adresu e-mail lub zalogować się przy użyciu swojego konta na Facebooku lub Google.
 4. Wybierz preferowany sposób rejestracji i postępuj zgodnie z instrukcjami, które się pojawią.
 5. Po założeniu konta zaloguj się na swoje konto, wprowadzając swoje dane logowania.

Kiedy już masz aktywne konto w Canva i jesteś zalogowany, możesz przejść do kolejnego kroku, który pozwoli Ci na wklejenie zdjęcia w kształt.

Krok 2: Wybierz projekt o odpowiednich wymiarach

Drugim krokiem, aby wkleić zdjęcie w kształt w Canva, jest wybranie projektu o odpowiednich wymiarach. Wybór odpowiedniego projektu jest istotny, aby Twoje zdjęcie pasowało do docelowego kształtu.

Canva oferuje szeroki wybór predefiniowanych projektów, które można dostosować do swoich potrzeb. Na początku panelu sterowania Canva znajduje się wyszukiwarka projektów. Wprowadź wymiary kształtu, w którym chcesz umieścić swoje zdjęcie.

Jeśli nie masz określonych wymiarów, możesz wybrać projekt, który najbardziej odpowiada Twojej wizji i później dostosować go do swoich potrzeb.

Pamiętaj, aby wybrać projekt w orientacji odpowiadającej Twojemu kształtowi. Na przykład, jeśli Twój kształt ma kształt pionowy, wybierz projekt w orientacji pionowej.

Wybierając projekt o odpowiednich wymiarach, ułatwisz sobie pracę i osiągniesz pożądany efekt końcowy. Teraz, gdy już wiesz, jakie wymiary potrzebujesz, przejdź do następnego kroku — wklejania zdjęcia w wybranym kształcie.

Krok 3: Dodaj kształt do projektu

Krok 3: Dodaj kształt do projektu

Po dodaniu zdjęcia do projektu w Canva, możesz dodać kształt, który pomoże Ci dostosować wygląd swojego projektu. Aby dodać kształt, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Wybierz narzędzie «Dodaj» z paska narzędzi po lewej stronie ekranu.
 2. Wybierz kategorię «Kształty» i przeglądaj dostępne opcje.
 3. Wybierz kształt, który chcesz dodać. Możesz wybrać prostokąt, trójkąt, okrąg lub inne kształty dostępne w Canva.
 4. Kliknij wybrany kształt i przeciągnij go na obszar projektu, gdzie chcesz go umieścić.
 5. Możesz zmienić rozmiar, kształt, kolor i inne parametry kształtu, korzystając z opcji dostępnych w panelu edycji po prawej stronie ekranu.
 6. Jeśli chcesz zmienić kolejność warstw obiektów, możesz użyć narzędzia «Ustawienie warstw» znajdującego się w pasku narzędzi po lewej stronie ekranu.

Teraz, po dodaniu kształtu do projektu, jesteś gotowy, aby wkleić swoje zdjęcie w wybrany kształt. Przejdź do kolejnego kroku, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Krok 4: Wybierz i dodaj zdjęcie do projektu

1. Aby rozpocząć, kliknij na przycisk «Elementy» znajdujący się na lewym pasku narzędziowym.

2. Następnie wybierz kategorię «Zdjęcia». Możesz przeglądać dostępne zdjęcia lub wyszukiwać konkretne obrazy, wpisując hasło w polu wyszukiwania.

3. Kiedy znajdziesz odpowiednie zdjęcie, kliknij na nie aby dodać je do projektu. Możesz dostosować rozmiar i położenie zdjęcia, przeciągając i zmieniając jego rozmiar za pomocą myszy.

4. Jeśli chcesz dodać własne zdjęcie z komputera, kliknij na przycisk «Prześlij własne» znajdujący się w bibliotece Canva. Wybierz zdjęcie z lokalizacji na swoim komputerze i dodaj je do projektu.

5. Po dodaniu zdjęcia możesz również dostosować jego wygląd i efekty za pomocą narzędzi edycji Canva. Możesz zmieniać jasność, kontrast, nasycenie kolorów i wiele innych.

Pamiętaj, że istnieje także możliwość dodawania przyciętych zdjęć do różnych kształtów w Canva, zgodnie z wcześniejszymi krokami tego poradnika.

Krok 5: Dostosuj rozmiar i pozycję zdjęcia w kształcie

Po wklejeniu zdjęcia w kształt w Canva, możesz dostosować jego rozmiar i pozycję, aby idealnie pasowało do wybranego kształtu.

Aby zmienić rozmiar zdjęcia, możesz kliknąć i przeciągnąć dolny prawy róg obrazka wewnątrz kształtu. Przesuwając go w lewo, zmniejszysz rozmiar, a przesuwając w prawo — powiększysz.

Jeśli chcesz zmienić pozycję zdjęcia, możesz je przesuwać wewnątrz kształtu. Aby to zrobić, najedź na zdjęcie, a następnie klikaj i przesuwaj w odpowiednie miejsce.

Pamiętaj, że dostosowanie rozmiaru i położenia zdjęcia w kształcie ma wpływ tylko na jego wygląd w projekcie. Sam obrazek pozostaje bez zmian.

Jeśli nie jesteś zadowolony z efektu, możesz eksperymentować z różnymi rozmiarami i pozycjami, aż uzyskasz pożądany wygląd.

Podpowiedź: Możesz również korzystać z narzędzi do obracania i odwracania zdjęcia wewnątrz kształtu, jeśli chcesz uzyskać niestandardowe efekty.

Należy pamiętać, że nie wszystkie funkcje dostępne w Canva są bezpłatne. Niektóre zaawansowane opcje i zasoby mogą wymagać subskrypcji premium.

Krok 6: Zapisz i udostępnij gotowy projekt

Po dokonaniu wszystkich niezbędnych edycji i wklejeniu zdjęcia w odpowiedni kształt w Canva, czas zakończyć projekt i go zapisać.

Aby zapisać projekt, wystarczy kliknąć przycisk «Pobierz» znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz preferowany format pliku, na przykład JPG lub PNG, a także jakość obrazu.

Po zapisaniu projektu na swoim urządzeniu możesz go udostępnić na różnych platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter itp. Możesz także wysłać projekt pocztą elektroniczną lub go wydrukować.

Pamiętaj, że Canva oferuje również możliwość zapisania projektu w chmurze, dzięki czemu będziesz mógł do niego powrócić i edytować go w dowolnym momencie.

Po zakończeniu pracy z Canvą, masz gotowy projekt wklejenia zdjęcia w kształt. Baw się dobrze w tworzeniu! Pamiętaj, że im więcej będziesz eksperymentować, tym lepiej opanujesz wszystkie funkcje programu i stworzysz coraz bardziej profesjonalne projekty.

Wideo:

Jak projektować mega grafiki w Canvie? Zrób taki efekt w mniej niż 5 minut!

Komentarze