Jak wkleić film z youtube do prezentacji canva

Jak wkleić film z youtube do prezentacji canva

Jeśli chcesz dodać ciekawy film do swojej prezentacji, Canva to doskonałe narzędzie, które może Ci w tym pomóc. Canva to popularne narzędzie do tworzenia grafiki, na którym możesz również tworzyć prezentacje. W tym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak w prosty sposób wkleić film z YouTube do swojej prezentacji w Canva.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego filmu na YouTube, który chcesz dodać do swojej prezentacji. Upewnij się, że film, który wybierasz, jest odpowiedniej długości i zawiera treści związane z tematem Twojej prezentacji. Gdy już znajdziesz odpowiedni film, skopiuj jego adres URL.

Następnie zaloguj się lub zarejestruj się na swoim koncie Canva. Gdy już jesteś zalogowany, utwórz nową prezentację lub wybierz istniejącą, do której chcesz dodać film. Kliknij na miejsce, w którym chcesz wkleić film, aby umieścić kursor w tym miejscu.

Teraz przejdź do YouTube i otwórz stronę filmu, który chcesz wkleić. Na górze ekranu zobaczysz pasek adresu zawierający adres URL filmu. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ten adres URL i wybierz opcję «Skopiuj». Alternatywnie, możesz również skorzystać z kombinacji klawiszy Ctrl+C.

Po skopiowaniu adresu URL filmu z YouTube, wróć do swojej prezentacji w Canva. Kliknij prawym przyciskiem myszy w miejscu, w którym chcesz wkleić film, i wybierz opcję «Wklej». Możesz również skorzystać z kombinacji klawiszy Ctrl+V. W ten sposób film zostanie wklejony do Twojej prezentacji.

Jak widzisz, wklejenie filmu z YouTube do prezentacji w Canva jest bardzo proste i szybkie. Możesz dostosować umiejscowienie filmu oraz jego rozmiar, aby idealnie pasował do Twojej prezentacji. Teraz możesz cieszyć się nowoczesną i interaktywną prezentacją, która zachwyci Twoją publiczność!

Jak wkleić film z YouTube do prezentacji Canva? Przewodnik krok po kroku

Canva to wspaniałe narzędzie do tworzenia różnego rodzaju prezentacji, a YouTube jest popularną platformą do udostępniania filmów. Jeśli chcesz wkleić film z YouTube do swojej prezentacji Canva, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

Krok 1: Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do serwisu YouTube.

Krok 2: Znajdź film, który chcesz wkleić do prezentacji Canva, i skopiuj jego adres URL. Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy na filmie i wybierając opcję «Kopiuj adres URL filmu».

Krok 3: Otwórz Canva i zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je szybko utworzyć, korzystając z adresu e-mail lub konta Google lub Facebook.

Krok 4: Wybierz lub utwórz projekt prezentacji Canva, w którym chcesz wkleić film z YouTube.

Krok 5: Dodaj nowy slajd do prezentacji, na którym chcesz umieścić film.

Krok 6: Kliknij na ikonę multimediów w panelu bocznym Canva.

Krok 7: Wybierz opcję «Dodaj film» lub «Wklej adres filmu». Jeśli wybrałeś «Dodaj film», wybierz plik filmu na swoim komputerze. Jeśli wybrałeś «Wklej adres filmu», wklej skopiowany wcześniej adres URL filmu z YouTube.

Krok 8: Poczekaj, aż Canva przetworzy film i dodaj go do slajdu. Możesz dostosować rozmiar i położenie filmu na slajdzie, używając narzędzi Canvy.

Krok 9: Zapisz swoją prezentację Canva.

To wszystko! Teraz film z YouTube powinien być wklejony do Twojej prezentacji Canva, gotowy do odtworzenia podczas prezentacji.

Krok 1: Znalezienie filmu na YouTube

Aby rozpocząć proces wklejania filmu z YouTube do prezentacji Canva, należy najpierw znaleźć odpowiedni film na stronie YouTube. Można to zrobić poprzez wpisanie frazy lub tytułu filmu w wyszukiwarkę na stronie głównej YouTube.

Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone na stronie, z różnymi filmami pasującymi do wprowadzonej frazy. Można również skorzystać z różnych filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania i znaleźć dokładnie ten film, który chcemy wkleić do prezentacji Canva.

Po znalezieniu filmu, otwórz go, aby upewnić się, że jest to dokładnie ten, który chcesz wkleić. Możesz obejrzeć film lub przewijać się po nim, aby zobaczyć, czy zawiera odpowiednie treści.

Zaopatrzony w odpowiedni film z YouTube, możesz teraz przejść do następnego kroku, którym jest wklejenie filmu do prezentacji Canva.

Krok 2: Pobranie adresu URL filmu

Aby wkleić film z YouTube do prezentacji Canva, pierwszym krokiem jest pobranie adresu URL filmu, który chcesz umieścić w prezentacji. Poniżej znajduje się szczegółowy opis, jak to zrobić:

 1. Przejdź do strony głównej YouTube.
 2. Wyszukaj film, który chcesz dodać do prezentacji.
 3. Po znalezieniu filmu, kliknij prawym przyciskiem myszy na jego miniaturkę.
 4. Z rozwijanego menu wybierz opcję «Kopiuj adres URL obrazu».
 5. Adres URL filmu został teraz skopiowany do schowka.

Pamietaj, że aby wkleić film z YouTube do prezentacji Canva, musisz mieć uprawnienia do korzystania z danego filmu i przestrzegać zasad dotyczących praw autorskich.

Krok 3: Otwarcie Canva

Po wklejeniu filmu z YouTube do swojej prezentacji powinieneś otworzyć stronę Canva.

Canva to darmowe narzędzie online do projektowania grafiki, które oferuje wiele szablonów i narzędzi edycyjnych. Możesz łatwo stworzyć atrakcyjne i profesjonalne prezentacje, dodając tekst, obrazy, filmy i wiele więcej.

Aby otworzyć Canva, wpisz «Canva» w wyszukiwarce internetowej lub przejdź na stronę www.canva.com. Zarejestruj się, jeśli jeszcze nie masz konta, lub zaloguj się, jeśli już je masz.

Po zalogowaniu się będziesz miał dostęp do wszystkich funkcji Canva i będziesz mógł rozpocząć tworzenie swojej prezentacji. Wybierz odpowiedni szablon lub rozpocznij od zera, dodając własne tło i kształty. Następnie przejdź do kolejnego kroku, aby wkleić film z YouTube do swojej prezentacji.

Krok 4: Utworzenie nowej prezentacji

Krok 4: Utworzenie nowej prezentacji

Po wklejeniu filmu z YouTube do swojej prezentacji Canva, możesz przystąpić do utworzenia nowej prezentacji. Aby tego dokonać, wykonaj poniższe kroki:

 1. Otwórz stronę główną Canva (https://www.canva.com) i zaloguj się na swoje konto.
 2. Na stronie głównej kliknij przycisk «Stwórz nowy projekt».
 3. Wybierz «Prezentacje» z listy dostępnych projektów.
 4. Wybierz szablon prezentacji, który najlepiej pasuje do Twojego tematu.
 5. Nadaj nazwę swojej prezentacji i kliknij przycisk «Utwórz».

Po wykonaniu tych kroków, zostaniesz przeniesiony do edytora Canva, gdzie będziesz mógł dodać film z YouTube do swojej prezentacji. Możesz również dostosować szablon, dodawać tekst, obrazy, grafiki i wiele innych elementów, aby stworzyć atrakcyjną i profesjonalnie wyglądającą prezentację.

Krok 5: Dodanie filmu z YouTube

Po dokonaniu edycji swojej prezentacji w Canva istnieje możliwość dodania filmu z YouTube. Dzięki temu możesz wzbogacić swoją prezentację o dynamiczny materiał wideo.

Aby dodać film z YouTube, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz swój projekt prezentacji w Canva.
 2. Wybierz stronę, na której chcesz umieścić film.
 3. Przejdź do zakładki «Media» znajdującej się w lewym menu.
 4. Wyszukaj ikonę odtwarzacza filmów i kliknij na nią.
 5. Wklej adres URL filmu z YouTube, który chcesz dodać.
 6. Kliknij «Dodaj film».
 7. Przesuń i dostosuj rozmiar odtwarzacza filmów według własnych preferencji.
 8. Możesz również dostosować inne ustawienia filmu, takie jak głośność czy odtwarzanie w pętli.
 9. Po zakończeniu dostosowywania filmu kliknij «Gotowe».

Teraz twój film z YouTube jest już dodany do prezentacji w Canva! Możesz go odtworzyć, zmienić ustawienia czy dostosować go do reszty projektu. Pamietaj, że aby film prawidłowo działał, wymagane jest połączenie internetowe.

Krok 6: Dostosowanie filmu w prezentacji Canva

Po wklejeniu filmu z YouTube do prezentacji Canva, możesz dostosować go, aby pasował do całości prezentacji. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

1. Rozmiar: Możesz zmienić rozmiar filmu, aby lepiej pasował do układu prezentacji. Kliknij na film, a następnie użyj uchwytów do zmiany jego wielkości.

2. Położenie: Jeśli chcesz zmienić położenie filmu, możesz go przeciągnąć i upuścić w odpowiednim miejscu na slajdzie.

3. Czas trwania: Jeśli film jest zbyt długi lub za krótki, możesz dostosować czas trwania, aby lepiej dopasować się do reszty prezentacji. Możesz skrócić film, obcinając początkową lub końcową część, lub wydłużyć go, powtarzając go kilka razy.

4. Efekty: Canva oferuje różne efekty, które możesz zastosować do filmu, takie jak przechodzenie między slajdami, zanikanie lub obrót. Wypróbuj różne efekty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do twojej prezentacji.

5. Dźwięk: Jeśli film ma dźwięk, możesz go dostosować, aby lepiej pasował do reszty prezentacji. Możesz przyciszyć lub wyciszyć dźwięk filmu, zmienić głośność lub dodać efekty dźwiękowe.

Pamiętaj, że dostosowanie filmu powinno być zgodne z resztą prezentacji i zachować spójność wizualną. Staraj się korzystać z prostych i subtelnych zmian, które ulepszają i uzupełniają treść prezentacji.

Nie zapomnij również przetestować prezentację przed pokazem na żywo, aby upewnić się, że film działa poprawnie i jest odpowiednio dostosowany.

Wideo:

ZIPWP Rewolucja AI Na WordPress. To Pozamiata Rynek Klikaczy?

Komentarze