Jak usunąć tło ze zdjęcia canva

Jak usunąć tło ze zdjęcia canva

Czy kiedykolwiek chciałeś usunąć tło ze swojego zdjęcia, ale nie wiedziałeś, jak to zrobić? Dobre wieści — teraz możesz to zrobić za pomocą Canva! Canva to popularne narzędzie do projektowania graficznego, które oferuje wiele funkcji, w tym usuwanie tła ze zdjęć. W tym artykule dowiesz się, jak w prosty sposób usunąć tło ze swojego zdjęcia przy użyciu Canva.

Usuwanie tła ze zdjęcia może być przydatne w wielu sytuacjach. Może chcesz wyciąć osobę z tła, utworzyć przezroczyste logo lub po prostu wyczarować magiczne efekty. Canva sprawia, że ten proces jest szybki i łatwy, nawet dla początkujących. Wystarczy kilka prostych kroków, aby osiągnąć profesjonalny wygląd zdjęcia bez tła.

Aby rozpocząć, zaloguj się do swojego konta Canva lub utwórz nowe konto, jeśli go jeszcze nie masz. Po zalogowaniu otwórz nowy projekt i zaimportuj swoje zdjęcie, klikając przycisk «Prześlij» lub przeciągnij i upuść zdjęcie bezpośrednio do projektu. Upewnij się, że zdjęcie, które chcesz usunąć z tła, jest wyraźne i jasne.

Następnie kliknij swoje zdjęcie, aby wybrać je, a następnie wybierz opcję «Efekty» na górnym pasku narzędzi. Zobaczysz wiele różnych opcji efektów, ale upewnij się, że wybierasz opcję «Usuń tło». Canva automatycznie usunie tło ze zdjęcia i zastąpi je przezroczystym tłem. Jeśli Canva nie usunie tła dokładnie, możesz użyć narzędzia «Końcówka transparentna» lub «Utrzymaj przezroczystość» w celu dostosowania efektu.

Zarejestruj się na stronie Canva

Aby korzystać z funkcji usuwania tła ze zdjęć w Canva, musisz zarejestrować się na ich stronie. Rejestracja jest szybka i łatwa, a oto kroki, które należy podjąć:

Krok 1:

Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do strony głównej Canva.

Krok 2:

Kliknij przycisk «Zarejestruj się» znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 3:

Możesz zarejestrować się za pomocą swojego konta Google lub Facebooka, klikając na odpowiednie przyciski.

Krok 4:

Jeśli wolisz, możesz również zarejestrować się tradycyjnie, wpisując swoje imię, nazwisko, adres e-mail i hasło. Kliknij przycisk «Zarejestruj się» po wpisaniu danych.

Krok 5:

Po zarejestrowaniu się zostaniesz przekierowany do swojego nowo utworzonego konta Canva.

Pamiętaj, że rejestracja w Canva jest bezpłatna, ale istnieje również opcja wykupienia abonamentu, który daje dostęp do dodatkowych funkcji i zasobów.

Po zakończeniu rejestracji będziesz mógł zalogować się na stronie Canva za pomocą swoich wybranych danych logowania i rozpocząć edycję zdjęć oraz usuwanie tła z nich.

Wybierz zdjęcie do edycji

Aby rozpocząć edycję zdjęcia w Canva, musisz najpierw wybrać odpowiednie zdjęcie do edycji. Możesz skorzystać z własnej biblioteki zdjęć lub wybrać jedno z dostępnych w Canva.

Jeśli masz swoje własne zdjęcie, możesz zaimportować je do Canva, klikając przycisk «Upload» na górnym panelu. Po kliknięciu będziesz mógł wybrać odpowiednie zdjęcie z lokalnego dysku lub z innego źródła, takiego jak Dropbox czy Google Drive.

Jeśli nie masz własnych zdjęć, Canva oferuje szeroką gamę darmowych zdjęć do wyboru. Aby zobaczyć dostępne opcje, kliknij przycisk «Elements» na górnym panelu, a następnie przejdź do zakładki «Photos». Tam możesz przeglądać zdjęcia według kategorii lub wyszukiwać konkretny obraz za pomocą pola wyszukiwania.

Kiedy już wybierzesz odpowiednie zdjęcie, kliknij na nie i zostanie ono dodane do edytora Canva, gdzie będziesz mógł rozpocząć proces usuwania tła.

Przejdź do narzędzia tła

Aby usunąć tło ze zdjęcia w Canva, należy najpierw przejść do narzędzia tła. Po otwarciu Canva i zalogowaniu się na swoje konto, możesz rozpocząć projekt klikając na przycisk «Utwórz projekt». Następnie wybierz format projektu, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb, na przykład «Plakat» lub «Karta». Po wybraniu formatu projektu, zostaniesz przeniesiony na stronę edytora Canva.

Aby przejść do narzędzia tła, znajdź na lewym panelu «Narzędzia» i kliknij na ikonę «Tło». To spowoduje wyświetlenie różnych opcji dotyczących tła, takich jak wybór koloru tła, dodawanie wzorów lub obrazów, a także usuwanie tła. W celu usunięcia tła ze zdjęcia, wybierz opcję «Usuń tło».

Zaznacz obszar tła do usunięcia

Kiedy otworzysz swoje zdjęcie w Canva, przejdź do narzędzi edycji i wybierz opcję «Usuń tło». Następnie będziesz mógł zaznaczyć obszar tła, który chcesz usunąć.

Możesz użyć narzędzia «Pędzel» lub «Zaznaczanie automatyczne». Pędzel umożliwia ci ręczne rysowanie po obszarze tła, który chcesz usunąć. Możesz również skorzystać z narzędzia «Zaznaczanie automatyczne», które pozwala na automatyczne zaznaczenie tła na podstawie kolorów i kontrastu.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj narzędzia pędzla lub zaznaczania automatycznego, aby dokładnie zaznaczyć obszar tła. Upewnij się, że wybrałeś wszystkie elementy tła, które chcesz usunąć, aby uniknąć pozostawienia przypadkowych fragmentów tła na zdjęciu.

Pamiętaj, że możesz dowolnie dostosować wielkość i twardość pędzla, aby uzyskać precyzyjne i dokładne zaznaczenie tła. Jeśli popełnisz błąd, możesz użyć narzędzia gumki, aby usunąć niechciane zaznaczenie.

Wskazówka: Jeśli masz trudności z dokładnym zaznaczeniem tła, możesz spróbować zwiększyć kontrast obrazu, aby ułatwić Canva rozpoznanie obszarów tła do usunięcia.

Po zaznaczeniu obszaru tła, kliknij przycisk «Usuń tło» i Canva automatycznie usunie zaznaczone tło, pozostawiając tylko główne elementy zdjęcia. Możesz również dostosować czułość narzędzia «Usuń tło», aby kontrolować stopień usunięcia tła.

Wybierz opcję «Usuń tło»

Wybierz opcję

Po otwarciu swojego zdjęcia w Canva, przejdź do górnego paska narzędzi i znajdź opcję «Efekty». Kliknij na nią, a następnie wybierz «Usuń tło» z listy rozwijanej.

Po wybraniu opcji «Usuń tło» pojawi się nowe okno, w którym będziesz mógł dostosować narzędzie do usuwania tła. Możesz zmienić ustawienia pędzla, przezroczystości i dokładności, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Przejdź po obiekcie, którego tło chcesz usunąć, trzymając lewy przycisk myszy wciśnięty. Narzędzie automatycznie usunie tło wokół wybranego obiektu.

Gdy skończysz usuwać tło, kliknij «Gotowe» lub naciśnij klawisz Enter na klawiaturze, aby zastosować zmiany. Możesz również kliknąć «Anuluj», jeśli chcesz zrezygnować z usuwania tła.

Pamiętaj, że ta opcja może nie być idealna i nie zawsze usunie tło perfekcyjnie. Jeśli wynik nie jest zadowalający, spróbuj użyć innych narzędzi edycji w Canva lub przeprowadź ręczne poprawki, aby uzyskać pożądany efekt.

Pamiętaj również, że niektóre efekty mogą wymagać subskrypcji płatnego planu Canva.

Dodaj efekty i zapisz gotowe zdjęcie

Po usunięciu tła ze zdjęcia w Canva, można dodać różne efekty i dostosować zdjęcie, aby uzyskać pożądany wygląd. Oto kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby dodać efekty i zapisać gotowe zdjęcie:

  1. Wybierz opcję «Efekty» z panelu narzędzi po lewej stronie ekranu.
  2. Przeglądaj różne efekty dostępne w Canva, takie jak sepie, czarno-białe, vintage i wiele innych. Kliknij na efekt, który chcesz zastosować do swojego zdjęcia.
  3. Przesuń suwak, aby dostosować intensywność efektu.
  4. Jeśli chcesz, możesz dodać również inne elementy do swojego zdjęcia, takie jak naklejki, tekst czy kształty. Wybierz odpowiednią opcję z panelu narzędzi i dodaj wybrane elementy na zdjęcie.
  5. Jeśli zadowolony z efektów i dostosowań, kliknij przycisk «Zapisz» w prawym górnym rogu ekranu.
  6. Wybierz odpowiednie ustawienia zapisu, takie jak format pliku i jakość, a następnie kliknij przycisk «Zapisz».
  7. Po zapisaniu, zdjęcie będzie dostępne do pobrania na Twoim urządzeniu w wybranym formacie.

Dodawanie efektów i zapisywanie gotowego zdjęcia po usunięciu tła w Canva jest prostym procesem, który pozwala dostosować zdjęcie do Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Wypróbuj różne efekty i eksperymentuj, aby uzyskać unikalny wygląd swojego zdjęcia.

Wideo:

Jak usunąć tło ze zdjęcia | Photopea

Komentarze