Jak usunąć tło w Canva

Canva jak usunąć tło

Czy kiedykolwiek chciałeś usunąć tło ze swojego obrazu, ale nie wiedziałeś jak? Nie martw się, Canva jest łatwym w użyciu narzędziem, które pozwala na proste usuwanie tła z obrazów. W tym łatwym poradniku krok po kroku pokażemy Ci, jak to zrobić!

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do swojego konta Canva lub utworzenie nowego, jeśli go jeszcze nie masz. Canva oferuje darmową rejestrację, dzięki czemu możesz zacząć korzystać z narzędzia od razu. Po zalogowaniu przejdź do sekcji «Twórz projekt» i wybierz opcję «Utwórz projekt oczywisty».

Następnie przeciągnij i upuść wybrany obraz z tłem do Canva. Możesz również kliknąć przycisk «Upload» i wybrać obraz z komputera. Gdy obraz zostanie załadowany, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję «Usuń tło» z menu, które się pojawi. Możesz także wybrać opcję «Edytuj» i użyć narzędzia «Usuń tło», które znajdziesz w górnej belce narzędzi Canva.

Teraz pora na usunięcie tła! Zaznacz obszar, który chcesz usunąć, za pomocą narzędzia «Usuń tło». Narzędzie automatycznie wykrywa i zaznacza obszary, które są związane z tłem. Jeśli narzędzie pomylili się, możesz użyć narzędzia «Dodaj» lub «Usuń», aby dostosować zaznaczenie. Gdy spełnisz swoje oczekiwania, kliknij przycisk «Zastosuj» w górnej prawej części ekranu.

Jak usunąć tło w Canva

Jak usunąć tło w Canva

Canva to popularne narzędzie do projektowania graficznego, które oferuje wiele różnych funkcji edycji, w tym możliwość usuwania tła ze zdjęć. Jeśli chcesz usunąć tło w Canva, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się do swojego konta Canva lub załóż nowe konto, jeśli jeszcze go nie masz.
 2. Przejdź do sekcji «Projektuj» i wybierz format projektu, zgodnie z Twoimi potrzebami.
 3. Upewnij się, że masz zdjęcie, którego tło chcesz usunąć, lub wybierz jedno z darmowych zdjęć dostępnych w bibliotece Canva.
 4. Przeciągnij wybrane zdjęcie na płótno projektu.
 5. Na ekranie po lewej stronie u góry znajduje się pasek narzędzi. Kliknij ikonę «Efekty» lub «Zdalne tło», aby otworzyć narzędzie do usuwania tła.
 6. Zaznacz obszar tła, który chcesz usunąć. Narzędzie do usuwania tła automatycznie zidentyfikuje tło i wyróżni je.
 7. Jeśli narzędzie nie usunie całego tła, użyj narzędzi do dostosowania, takich jak «Usuń» lub «Przywróć», aby ręcznie usunąć bądź dodać obszary tła.
 8. Kiedy będziesz zadowolony z efektu, kliknij przycisk «Zapisz» lub «Pobierz» aby zapisać swoje zdjęcie bez tła na swoim komputerze.

To wszystko! Teraz wiesz, jak usunąć tło w Canva i stworzyć profesjonalnie wyglądające projekty graficzne bez żadnych trudności.

Korzyści z usuwania tła w Canva

Korzyści z usuwania tła w Canva

Usuwanie tła w Canva to przydatna funkcja, która umożliwia bezproblemową edycję obrazów i dostosowanie ich do różnych potrzeb. Oto kilka korzyści płynących z usuwania tła w Canva:

1. Dostosowanie do różnych projektów: Usuwanie tła umożliwia przystosowanie obrazów do różnych projektów, takich jak tworzenie plakatów, ulotek, zaproszeń czy grafik do mediów społecznościowych. Bez tła, obrazy mogą łatwiej wtopić się w tło projektu.

2. Poprawa estetyki: Usuwanie tła pozwala na poprawę estetyki obrazów, szczególnie tych, które zostaną wykorzystane jako elementy dekoracyjne. Bez tła, obrazy mogą wyglądać bardziej czysto i profesjonalnie.

3. Wyodrębnianie postaci lub obiektów: Jeśli chcesz wyodrębnić daną postać lub obiekt z tła, funkcja usuwania tła w Canva jest idealna. Możesz łatwo usunąć tło i skupić uwagę na istotnych elementach obrazu.

4. Tworzenie kolaży i kolaży: Usuwanie tła jest również przydatne, gdy chcesz stworzyć kolaże lub kolaże z różnych obrazów. Bez tła, możesz łatwo połączyć obrazy i tworzyć wyjątkowe kompozycje.

5. Zwiększenie kreatywności: Usuwanie tła pozwala na większą swobodę twórczą, ponieważ możesz eksperym

Jak usunąć tło w Canva krok po kroku

Usuwanie tła ze zdjęć jest częstym zadaniem przy tworzeniu grafiki w Canva. Może to być potrzebne, gdy chcesz zintegrować obraz z innym tłem lub umieścić go na stronie internetowej bez tła. W Canva można to zrobić w prosty sposób, a oto krok po kroku jak to zrobić:

 1. Zaloguj się na swoje konto Canva i otwórz projekt, w którym chcesz usunąć tło.
 2. Wybierz obraz, którego tło chcesz usunąć, i dodaj go do projektu.
 3. Na górnym panelu narzędzi kliknij na ikonę „Efekty”.
 4. Wybierz opcję „Tło” i kliknij na przycisk „Usuń tło”.
 5. Canva automatycznie zaznaczy obszar tła na obrazie. Jeśli wynik jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami, kliknij na przycisk „Zastosuj”. Jeśli chcesz dostosować zaznaczenie, użyj narzędzi dostępnych na panelu bocznym, takich jak „Rozmiar pędzla” lub „Opcje zaznaczenia”.
 6. Po zastosowaniu zmian możesz zobaczyć zapowiedź obrazu bez tła. Jeśli jesteś zadowolony z wyniku, kliknij na przycisk „Akceptuj”.
 7. Jeśli chcesz zachować obraz bez tła w formacie PNG, kliknij na przycisk „Pobierz” na górnym panelu narzędzi i wybierz odpowiednią opcję z menu rozwijanego.

Dzięki tym prostym krokom możesz łatwo usunąć tło ze zdjęcia w Canva i dostosować je do swoich potrzeb. Baw się tworzeniem i eksperymentuj z różnymi efektami!

Kreatywne zastosowania usunięcia tła w Canva

Usunięcie tła w Canva może otworzyć wiele możliwości kreatywnego projektowania. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać tę funkcję:

 • Twórz profesjonalne grafiki do medialnych artykułów: Usunięcie tła pozwala ci stworzyć grafikę, która doskonale współgra z treścią twojego artykułu. Możesz dodać nagłówki, zestawienia danych lub ilustracje w tle, aby wyróżnić się w zatłoczonym przestrzeni internetu.
 • Przygotuj spersonalizowane zaproszenia: Usuń tło ze zdjęcia i dodaj tekst, aby stworzyć spersonalizowane zaproszenia na urodziny, wesela, czy inne wydarzenia. Możesz także umieścić swoje logo w tle, aby wyróżnić swoje zaproszenia.
 • Tworzenie unikalnych banerów reklamowych: Usuń tło ze zdjęcia produktu i dodaj tekst oraz elementy graficzne, aby stworzyć unikalne banery reklamowe. Możesz również dostosować kolory i czcionki, aby dopasować się do twojej marki.
 • Projektuj oszałamiające infografiki: Usunięcie tła z obrazu pozwala ci dodać ilustracje i grafiki do infografiki, aby przedstawić dane w atrakcyjny sposób. Dodaj tekst i kształty, aby wyróżnić ważne informacje.
 • Twórz ciekawe miniatury: Usuń tło ze zdjęcia i dodaj tekst oraz efekty graficzne, aby stworzyć ciekawe miniatury do filmów na platformach społecznościowych. Możesz dodawać miniatury do wydarzeń, poradników, czy przeróbek filmów.

Możliwości kreatywnego wykorzystania usunięcia tła w Canva są praktycznie nieograniczone. Warto początkowo eksperymentować z różnymi efektami i stylami, aby odkryć, jakie projekty najlepiej odpowiadają twoim potrzebom. Śmiało korzystaj z tej funkcji i ciesz się tworzeniem unikalnych projektów!

Porównanie innych narzędzi do usuwania tła z Canva

Canva jest popularnym narzędziem online do projektowania grafiki, które oferuje wiele funkcji, w tym również narzędzie do usuwania tła. Jednak istnieją również inne narzędzia dostępne na rynku, które można wykorzystać do tego celu. W tym porównaniu omówimy kilka z tych narzędzi i przedstawimy ich zalety i wady.

Jednym z popularnych narzędzi do usuwania tła jest Adobe Photoshop. Program ten oferuje zaawansowane funkcje edycji, w tym możliwość precyzyjnego usuwania tła. Jednak aby móc korzystać z Photoshopa trzeba go najpierw zakupić i przyswoić podstawy obsługi, co może być skomplikowane dla osób nie mających doświadczenia w tej dziedzinie.

Innym popularnym narzędziem jest GIMP, które jest darmową alternatywą dla Photoshopa. GIMP również oferuje zaawansowane funkcje edycji, w tym usuwanie tła. Jednak podobnie jak w przypadku Photoshopa, nauka obsługi tego programu może wymagać pewnego wysiłku.

Jeśli szukasz prostszego narzędzia do usuwania tła, możesz skorzystać z innych darmowych narzędzi online, takich jak Remove.bg lub Clipping Magic. W ciągu kilku sekund możesz załadować swoje zdjęcie i uzyskać wybrane tło bez konieczności nauki obsługi skomplikowanego oprogramowania.

Oczywiście, każde narzędzie ma swoje wady i zalety. Dlatego warto przetestować różne opcje i znaleźć to, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Canva jest świetnym narzędziem do tworzenia grafiki i posiada wiele funkcji, w tym narzędzie do usuwania tła, jednak jeśli szukasz innych rozwiązań, istnieją różne alternatywy, które warto rozważyć.

Wideo:

Jak rozmyć tło na zdjęciu | CANVA

Komentarze