World of Tanks ile GB - Czy wiesz, ile miejsca zajmuje gra?

World of Tanks to popularna gra komputerowa, w której gracze wcielają się w rolę dowódców czołgów i uczestniczą w emocjonujących bitwach. Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez nowych graczy jest: ile miejsca na dysku twardym potrzebuje ta gra?

Jak się okazuje, wymagania dotyczące miejsca na dysku twardym w World of Tanks są dość umiarkowane. Podstawowa instalacja gry zajmuje około 36 GB, jednak wraz z dodatkami i aktualizacjami rozmiar plików może znacznie wzrosnąć. Dlatego zaleca się, aby mieć co najmniej 50 GB wolnego miejsca na dysku twardym przed rozpoczęciem instalacji gry.

Ważnym elementem optymalizacji gry jest również odpowiednia konfiguracja sprzętu. Wymagania systemowe World of Tanks są dość umiarkowane, ale aby gra działała płynnie, zaleca się spełnienie pewnych minimalnych wymagań. Gra wymaga systemu operacyjnego Windows 7 lub nowszego, procesora Intel Core i3-2100 lub AMD Phenom II X4 965, pamięci RAM 4 GB i karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850.

Podsumowując, jeśli interesuje Cię gra World of Tanks, pamiętaj o odpowiedniej ilości miejsca na dysku twardym oraz spełnieniu minimalnych wymagań systemowych. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się płynną rozgrywką i emocjonującymi bitwami!

World of Tanks – ile GB?

World of Tanks to popularna gra wieloosobowa, w której gracze rywalizują w bitwach czołgów. Gra jest dostępna na komputery PC i Mac, a do jej prawidłowego funkcjonowania potrzebujesz odpowiednich wymagań systemowych.

Wielkość instalacji World of Tanks zależy od wersji gry, którą zdecydujesz się pobrać. Standardowa wersja gry wymaga około 45-50 GB zainstalowanej przestrzeni. Jednakże, jeśli zdecydujesz się pobrać dodatkowe zasoby graficzne lub dźwiękowe, rozmiar gry może wzrosnąć nawet do 70 GB.

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń na dysku twardym, z pewnością warto zastanowić się, które zasoby są dla Ciebie najważniejsze i czy potrzebujesz wszystkich dostępnych wersji gry. Możesz również rozważyć usuwanie niepotrzebnych plików lub programów, aby zwolnić miejsce, lub uaktualnienie dysku twardego do większego!

Wymagania systemoweMinimumRekomendowane
Procesor2-rdzeniowy 2.0 GHz4-rdzeniowy 3.0 GHz
Pamięć RAM4 GB8 GB
Karta graficznaNVIDIA GeForce GT 440/AMD Radeon HD 7660G lub lepszaNVIDIA GeForce GTX 960/AMD Radeon R9 280 lub lepsza
Dysk twardy50 GB70 GB

Pamiętaj, że wymagania systemowe mogą się różnić w zależności od aktualizacji gry oraz wersji platformy. Przed rozpoczęciem instalacji sprawdź najnowsze informacje na oficjalnej stronie World of Tanks.

Teraz znasz odpowiedź na pytanie “World of Tanks – ile GB?”. Uważaj na wymagania systemowe i ciesz się grą! Powodzenia na polu bitwy!

Poznaj wymagania systemowe

World of Tanks to popularna gra komputerowa, która wymaga pewnych parametrów sprzętowych, aby działać płynnie. Oto minimalne i zalecane wymagania:

 • Minimalne wymagania:
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz lub AMD Athlon II X2 2.8 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT/ATI Radeon HD 4550 lub wyższa
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows 7/8/10
 • Zalecane wymagania:
  • Procesor: Intel Core i5-3330 lub AMD FX-6300
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660/AMD Radeon HD 7850 lub wyższa
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows 10

Ważne jest również, aby posiadać stabilne połączenie internetowe, aby cieszyć się rozgrywką bez zbytniego opóźnienia.

Pamiętaj, że wymagania te mogą się zmieniać wraz z aktualizacjami gry. Dlatego zawsze warto sprawdzić najnowsze wymagania systemowe na oficjalnej stronie producenta.

Jeśli twój komputer spełnia te wymagania, możesz cieszyć się grą World of Tanks i zanurzyć się w emocjonującym świecie bitew pancernych!

Optymalizacja gry

World of Tanks jest grą wymagającą, ale istnieje wiele sposobów, aby zoptymalizować ją i poprawić jej wydajność. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci cieszyć się płynną rozgrywką:

 1. Skonfiguruj ustawienia graficzne: W ustawieniach gry możesz dostosować detal grafiki, od kształtu terenu po jakość cieni i efekty specjalne. Zmniejszenie niektórych z tych ustawień może znacznie poprawić wydajność gry.
 2. Zamknij niepotrzebne programy: Przed rozpoczęciem gry upewnij się, że wszystkie niepotrzebne programy i procesy są zamknięte. Otwarte aplikacje mogą zużywać zasoby systemowe, co wpływa na wydajność gry.
 3. Zaktualizuj sterowniki: Regularnie aktualizuj sterowniki swojej karty graficznej i dźwiękowej. Nowe wersje sterowników mogą zawierać poprawki błędów i optymalizacje, które mogą poprawić wydajność gry.
 4. Przeprowadź defragmentację dysku: Regularna defragmentacja dysku może poprawić wydajność gry poprzez zoptymalizowanie ułożenia danych na dysku twardym.
 5. Wyłącz zbędne efekty graficzne: Jeśli Twój komputer nadal ma problem z wydajnością gry, spróbuj wyłączyć niektóre efekty graficzne, takie jak cienie czy efekty świetlne.
 6. Zmniejsz rozdzielczość ekranu: Jeśli wszystkie powyższe kroki nie poprawią wydajności gry, spróbuj zmniejszyć rozdzielczość ekranu. Mniejsza rozdzielczość wymaga mniejszej mocy obliczeniowej, co może poprawić płynność rozgrywki.

Pamiętaj, że optymalizacja gry może być niezbędna, aby uzyskać jak najlepsze doświadczenie w World of Tanks. Przetestuj te wskazówki i dostosuj ustawienia, aby znaleźć optymalny balans między jakością grafiki a płynnością rozgrywki.

Wideo:

JAK MĄDRZE GRAĆ W WORLD OF TANKS

Komentarze