Jak zrobić krasnala na boże narodzenie

Krasnale są popularnym elementem dekoracyjnym podczas świąt Bożego Narodzenia. Dodają one uroku i niepowtarzalnego klimatu do wnętrza naszego domu. Możemy je postawić na parapecie, kominku, czy też umieścić je w ogrodzie jako ozdobę. Jeśli marzysz o własnym krasnalu na święta, to możesz go łatwo zrobić samodzielnie.

Przygotuj wszystkie potrzebne materiały, zanim rozpoczniesz prace. Będziesz potrzebował:

 • Wydrążonej drewnianej deski w kształcie krasnala
 • Farby akrylowe w różnych kolorach
 • Pędzle w różnych rozmiarach
 • Kosmyki filcu w kolorach czerwonym, białym i czarnym
 • Sklejki do tworzenia czapek i butów
 • Nitki w kolorze czerwonym i białym
 • Wykałaczki do tworzenia szczoteczek na czapce
 • Klej do drewna
 • Nożyczki

Po zebraniu wszystkich potrzebnych materiałów możemy przystąpić do dekorowania naszego krasnala. Najpierw pomalujmy drewnianą deskę farbami akrylowymi, aby nadać jej kolorowy i świąteczny wygląd. Możemy użyć kolorów tradycyjnych, takich jak czerwony, zielony i biały, lub wybrać inne ulubione kolory, które wpasują się w nasze wnętrze.

Wybierz materiały

Zanim zaczniesz tworzyć swojego własnego krasnala na Boże Narodzenie, potrzebujesz kilku materiałów. Oto lista rzeczy, które będą ci potrzebne:

1. Skarpety: Wybierz jedną lub więcej skarpetek, które będą podstawą dla twojego krasnala. Możesz użyć tradycyjnych, czerwonych lub zielonych skarpetek, aby nadać temu świąteczny wygląd.

2. Wypełniacz: Może to być watolina, gąbka, włóczka lub inne miękkie materiały, które będą wypełniać skarpetkę i nadawać krasnalowi kształt.

3. Igła i nitki: Będziesz potrzebował igły i nitek do szycia skarpetki i zamocowania różnych części krasnala.

4. Materiały ozdobne: Możesz użyć różnych materiałów ozdobnych, takich jak filc, tasiemki, guziki, koronki itp., Aby dodać wyrazistości twemu krasnoludkowi.

5. Klej: Będziesz potrzebował kleju do zamocowania różnych części krasnala, zwłaszcza materiałów ozdobnych.

Zaopatrz się w te materiały i jesteś gotowy, aby rozpocząć tworzenie własnego krasnala na Boże Narodzenie!

Przygotuj narzędzia

Przed rozpoczęciem tworzenia krasnala na Boże Narodzenie, warto przygotować niezbędne narzędzia, które ułatwią pracę i sprawią, że wykonanie ozdoby będzie jeszcze przyjemniejsze. Oto lista narzędzi, które mogą Ci się przydać:

 • Nożyczki — będą niezbędne podczas wycinania kształtu krasnala z papieru lub innego materiału.
 • Kartka papieru — potrzebna do wykonania szablonu krasnala, który posłuży jako wzór do wycinania.
 • Ołówek — umożliwi Ci namalowanie szablonu krasnala na kartce papieru.
 • Kolorowe flamastry lub farby — jeśli chcesz nadać krasnaliowi wyraziste kolory, przygotuj kolorowe flamastry lub farby.
 • Klej — przyda się do sklejania poszczególnych elementów krasnala.
 • Dodatkowe ozdoby — jeśli chcesz ozdobić krasnala dodatkowymi elementami, takimi jak kokardka, światełka czy koraliki, przygotuj również te ozdoby.

Pamiętaj, aby mieć wszystkie te narzędzia pod ręką przed przystąpieniem do tworzenia krasnala. Dzięki temu praca będzie bardziej efektywna, a krasnal będzie wyglądał jeszcze lepiej!

Wytnij i zgiń formę

Aby stworzyć krasnala na Boże Narodzenie, potrzebujesz odpowiedniego arkusza papieru. Możesz użyć tradycyjnego czerwonego kartonu lub kreatywnie poeksperymentować z innymi kolorami.

Poniżej znajdziesz krok po kroku instrukcję, jak wytnąć i zgiąć formę krasnala:

 1. Zacznij od pobrania szablonu krasnala na Boże Narodzenie. Możesz go znaleźć w internecie lub samodzielnie narysować go na kartonie.
 2. Wytnij kształt krasnala na konturze, starannie ścinając wszystkie linie.
 3. Teraz możesz przejść do zginania formy krasnala. Złóż go wzdłuż wyznaczonych linii, uważając, aby zrobić to dokładnie.
 4. Zweryfikuj, czy wszystkie zagięcia są idealnie wyrównane i symetryczne.
 5. W zależności od preferencji, możesz dodać inne ozdoby, takie jak kokardy, brokat czy koraliki, aby jeszcze bardziej udekorować swojego krasnala.

Gotowe! Teraz możesz postawić swojego krasnala na Boże Narodzenie na półce, stole lub nawet powiesić go na choince. Będzie to doskonała ozdoba, która doda magii i radości do Twojego wnętrza w okresie świątecznym!

Przygotuj twarz i włosy

Krok 1: Przed rozpoczęciem malowania twarzy przygotuj ją, umyj ją dokładnie i osusz. W ten sposób zapewnisz sobie czystą i suchą powierzchnię do pracy.

Krok 2: Jeśli chcesz, możesz nałożyć na skórę delikatny krem nawilżający. To pomoże utrzymać kolor w lepszym stanie i zapobiegnie wysuszeniu skóry.

Krok 3: Przygotuj farbę do malowania twarzy. Wybierz kolory, które będą pasować do Twojego krasnala. Skorzystaj z farb do malowania twarzy, które są bezpieczne dla skóry.

Krok 4: Jeśli chcesz, aby Twoja twarz krasnala miała charakterystyczne czerwone policzki, nałóż delikatnie róż na kości policzkowe. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością i blenduj go dokładnie.

Krok 5: Teraz przejdź do włosów. Jeśli masz długie włosy, związ je w kucyk lub warkocza, aby nie przeszkadzały podczas malowania. Jeśli masz krótkie włosy, możesz je zostawić luźno.

Krok 6: Jeśli chcesz nadać swojemu krasnoludkowi perłowe lub brokatowe włosy, nałóż na nie specjalną farbę lub spray do włosów. Jeśli nie dysponujesz takimi produktami, możesz spróbować użyć zmywalnej farby do włosów lub brokatowej pianki do stylizacji.

Krok 7: Upewnij się, że Twoja twarz i włosy są gotowe, zanim przystąpisz do malowania reszty krasnala. Teraz jesteś gotowy, aby stworzyć wspaniałego krasnoludka na Boże Narodzenie!

Zdobądź kostium dla krasnala

Jeśli chcesz stworzyć autentycznego krasnala na Boże Narodzenie, musisz mieć odpowiedni kostium. Istnieje wiele sposobów, aby go zdobyć lub samodzielnie go wykonać.

Możesz rozważyć zakup gotowego kostiumu krasnala w sklepach z odzieżą lub sklepach z artykułami festiwalowymi. W tym przypadku upewnij się, że kostium jest w odpowiednim rozmiarze i posiada wszystkie charakterystyczne elementy, takie jak czerwona czapka, czerwona marynarka i białe spodnie.

Jeśli lubisz rękodzieło, możesz również spróbować samodzielnie uszyć kostium krasnala. Będziesz potrzebować czerwonej tkaniny, białej tkaniny, nici, igły i maszyny do szycia. Możesz znaleźć darmowe wzory online lub stworzyć swój własny. Pamiętaj, żeby dodatkowo dodać charakterystyczne elementy, takie jak pasek na brzuchu lub czarne buty.

Podczas zdobywania kostiumu krasnala pamiętaj też o odpowiednich dodatkach. Znajdź czapkę z białym pomponem, czarne buty i biały brokatowy pas dla krasnala. Te elementy dodadzą autentycznego i świątecznego wyglądu.

Mając odpowiedni kostium dla krasnala, będziesz gotowy na Boże Narodzenie! Niezapomniany krasnal na pewno przyniesie uśmiech na twarze Twoich gości.

Skończ krasnala i udekoruj

Teraz, gdy Twój krasnal jest gotowy, możesz go udekorować, aby nadać mu świąteczny wygląd. Możesz użyć różnych ozdób, które masz w domu, takich jak koraliki, cekiny, wstążki i kawałki materiału.

Aby rozpocząć dekorowanie, możesz umieścić koraliki na czapce krasnala lub na jego spodniach, aby ożywić cały strój. Możesz także przykleić cekiny na całe jego ciało, dodając mu błyszczące akcenty.

Kolejnym krokiem jest dodanie wstążek i kawałków materiału do krasnala. Możesz owinąć wstążkę wokół szyi, na czapce lub wokół pasa, aby stworzyć efektowną ozdobę. Możesz także przymocować kawałki materiału do spodni lub czapki, aby dodać krasnalemu objętości i tekstury.

Pamiętaj, że dekorowanie krasnala to świetna okazja do wykorzystania swojej kreatywności. Możesz eksperymentować z różnymi kolorami i wzorami, dopasowując ozdoby do swojego własnego gustu.

Przykłady ozdób, które możesz użyć:
— Koraliki
— Cekiny
— Wstążki
— Kawałki materiału

Pamiętaj, że krasnal jest Twoim dziełem, więc możesz ozdobić go tak, jak chcesz. Baw się dobrze i daj mu swój kreatywny dotyk, aby stał się wyjątkową ozdobą na Boże Narodzenie!

Wideo:

ŚWIĄTECZNE LIFEHACKI I PIERNIK GIGANT! ODC 269

Komentarze