Jak napisać zaproszenie na I Komunię Świętą z osobą towarzyszącą

Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. To moment, kiedy odbywa się pierwsze przyjęcie Eucharystii, będącej istotnym sakramentem w katolickiej wierze. Wiele dzieci decyduje się na zaproszenie osoby towarzyszącej, czyli chłopca lub dziewczynki, która będzie towarzyszyć im podczas świętej Mszy Świętej oraz przyjęcia. Jeżeli zastanawiasz się, jak napisać zaproszenie takiej osoby, w tym artykule znajdziesz przydatne porady i inspirujące przykłady.

Warto pamiętać, że zaproszenie osoby towarzyszącej powinno być szczególne i wyjątkowe. Możesz wykorzystać różne elementy, takie jak ciekawy wzór, elegancka kolorystyka czy zabawne ilustracje, aby nadać mu indywidualny charakter. Możesz również zdecydować się na ręcznie wykonane zaproszenie, które dodatkowo okaże troskę i staranność, jaką wkładasz w ten wyjątkowy dla swojej pociechy dzień.

Pamiętaj, żeby włączyć swoje dziecko w proces tworzenia zaproszenia. Możecie razem wybrać wzór, kolorystykę i dodatki, takie jak kokardy czy zdobienia. Dzięki temu zaproszenie nabierze jeszcze większego znaczenia i będzie miało osobisty charakter. Wspólne tworzenie zaproszenia pozwoli również na jeszcze większą radość i podekscytowanie, które towarzyszą przygotowaniom do Komunii Świętej.

Zaproszenie na komunię — dlaczego warto towarzyszyć

Zaproszenie na komunię jest nie tylko oznaką szacunku i dobrej woli, ale również okazją do wsparcia bliskiej osoby w ważnym dla niej wydarzeniu. Być obecnym na tak doniosłym dniu towarzyszyć może wieloma korzyściami zarówno dla jubilata, jak i dla zapraszającego.

Dla jubilata:

 • Odczuwa większą radość — obecność bliskiej osoby sprawia, że radość z otrzymania pierwszej Komunii Świętej jest jeszcze większa.
 • Czuje wsparcie — mając kogoś przy sobie podczas tego ważnego momentu, jubilat ma pewność, że może liczyć na wsparcie i bliskość.
 • Tworzy ważne wspomnienie — obecność bliskiej osoby na komunii jest symboliczna i zostaje na długo w pamięci zarówno jubilata, jak i jego rodziny.

Dla zapraszającego:

 • Wyraża troskę i szacunek — towarzyszenie na komunii jest wyrazem troski i szacunku wobec jubilata.
 • Wzmacnia więzi rodzinne — obecność w tak ważnym momencie sprawia, że więzi rodzinne stają się jeszcze silniejsze.
 • Tworzy okazję do spotkania — komunia jest świetną okazją do spotkania się z rodziną i bliskimi, spędzenia czasu razem i dzielenia się radością.

Zaproszenie na komunię to szansa na uczestniczenie w ważnym dla drugiej osoby wydarzeniu i okazję do podtrzymania więzi rodzinnych. Dlatego warto towarzyszyć jubilatowi w tym szczególnym dniu.

Porady dotyczące napisania zaproszenia na komunię z osobą towarzyszącą

Planowanie i napisanie zaproszenia na komunię dla osoby towarzyszącej może być trudnym zadaniem. Oto kilka porad, które pomogą Ci stworzyć piękne i osobiste zaproszenie:

 1. Zacznij od wprowadzenia – w pierwszym akapicie wpisz nazwisko dziecka, które przyjmuje komunię, oraz datę i miejsce wydarzenia. Możesz również dodać krótkie zdanie, które podkreśli ważność tego dnia.
 2. Określ cel zaproszenia – w drugim akapicie wyjaśnij, dlaczego piszesz to zaproszenie i dlaczego chciałbyś, aby osoba towarzysząca wzięła udział w tej uroczystości. Możesz wymienić cechy lub wkład, który osoba towarzysząca wnosi w życie dziecka.
 3. Dodaj informacje praktyczne – w kolejnych akapitach podaj szczegóły dotyczące czasu, daty i miejsca uroczystości komunijnej. Skoncentruj się na informacjach, które będą przydatne dla osoby towarzyszącej, takich jak godziny rozpoczęcia i zakończenia, adres kościoła oraz instrukcje dotyczące ubioru.
 4. Wyraź swoją wdzięczność – w ostatnim akapicie możesz wyrazić swoją wdzięczność, że osoba towarzysząca jest częścią tego ważnego dnia. Możesz również zaprosić ją na wspólne świętowanie po uroczystości i podkreślić, jak ważne jest dla Ciebie, że będzie obecna.

Pamiętaj, że zaproszenie powinno być pisane w sposób osobisty i szczery, aby pokazać, jak bardzo cenisz towarzystwo osoby towarzyszącej w tym ważnym dla Ciebie wydarzeniu.

Przykładowe teksty zaproszeń na komunię dla osoby towarzyszącej

Oto kilka przykładów zaproszeń na komunię dla osoby towarzyszącej, które możesz wykorzystać jako inspirację:

 • Kochana [imię],
 • Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zechcesz towarzyszyć naszej córce/[imię dziecka] w tym ważnym dniu jej Komunii Świętej.
 • Twoja obecność jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ wiesz, jak bardzo nasza córka/[imię dziecka] ceni twoje towarzystwo.
 • Prosimy, dołącz do naszej rodziny w czasie Mszy świętej oraz przyjęcia komunijnego, które odbędzie się w [miejsce i data].
 • Z pewnością stworzysz cudowną atmosferę tego niezapomnianego dnia.
 • Mamy nadzieję, że zechcesz zaszczycić nasze dziecko swoją obecnością.
 • Serdecznie dziękujemy i czekamy na Twój przyjazd.

Jeśli masz pytania lub chciałbyś/chciałabyś uzgodnić szczegóły, proszę daj nam znać.

Serdecznie pozdrawiamy,

[Twoje imię i nazwisko/imię dziecka]

Wideo:

Zaproszenia na komunię Wojtka

Komentarze